8 grudnia 2019

Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy dzisiaj w Kościele w Polsce już po raz dwudziesty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Wychodząc z bazyliki możemy dziś złożyć ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Zapraszamy na NIESZPORY MARYJNE dziś o godz. 16.00.

Dziś od godz. 14:00 odwiedzimy z kolędą parafian przy ul. Kruczej – bloki nr 74-74E, 80-80i oraz 82-82i.
Od poniedziałku od godz. 10.00 kontynuujemy budowę żłóbka. W czasie budowy Msza św. o godz. 12.00 oraz pogrzeby odprawiane będą w krypcie.

Posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 9 grudnia o godz. 19:30 w Kawiarence Parafialnej.

W poniedziałek, drugie RORATY DLA DOROSŁYCH, o godz. 21.00 .
Roraty dla dzieci będą odprawiane w tym tygodniu wg następującego porządku:
w poniedziałek, wtorek i w środę – wieczorem o godz. 18.30; w czwartek, w piątek i w sobotę rano o godz. 6.30;

W środę, 11 grudnia, przypada 25 rocznica śmierci, proboszcza o. Justyna Widucha. Podczas Mszy św. o 18.30, wystąpi chór św. Grzegorza oraz po Mszy św. odbędzie się krótki koncert pieśni kompozycji o. Ansgarego Maliny, którego 50 rocznicę śmierci wspominamy w tym roku.

Nauki przedślubne odbędą się w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20.00 w Domu Parafialnym.

W piątek, 13 listopada, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Porządek jest następujący: o godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna; w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

KATECHEZA DLA RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19.30 w Domu Parafialnym. Dotyczy również przygotowania do chrztów, których udzielać będziemy 26. grudnia i 8 stycznia 2019.

C.d. odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu:
w czwartek: przy ul. Kruczej – domy prywatne bez nr. 25d i Sielska oraz bloki przy ul. Kruczej 24 i Radomskiej 9 i 11;
w piątek: ulice: Heweliusza, Wybickiego, Grzesika, Ogrodowa, Zielona i blok przy ul. Małej 25.
w sobotę: ulice: Łanowa, Majakowskiego, Szojdy, Szafirowa, Jutrzenki (w tym Krucza 25d) i Urocza – blok nr 8.
w przyszłą niedzielę: ulice: Urocza – bloki nr 5, 6, 7, 7a i 9, Twarda oraz ul. Panewnicka od ul. Partyzantów do SP nr 9 (w tym dom przy ul. Zamiejskiej 5a).
W sobotę i w niedzielę odwiedziny rozpoczynamy od godz. 14.00 a w tygodniu od 16.00.

W przyszłą niedzielę młodzież oazowa zaprasza na charytatywny kiermasz świąteczny na rzecz potrzebujących. Na korytarzu przy furcie od godz. 8:00 będzie można nabyć: ciasto, własnoręcznie zrobione kartki świąteczne, świece Caritas i siano na Wigilijny stół. W przygotowanie zaangażowały się grupy parafialne i młodzież z 7 LO.

W przyszłą niedzielę LITURGICZNA SCHOLA GAUDETE działająca przy FODZIE zaprasza na krótki koncert imieninowy po Mszy św. o godz. 20.00.

Zapraszamy młodzież i studentów na REKOLEKCJE NARCIARSKIE, które odbędą się w terminie od 20 do 25 stycznia w Zakopanem. Szczegóły na plakatach a zapisy przy furcie klasztornej.

Na furcie można zaopatrywa
się w opłatki wigilijne oraz ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły. Są również do nabycia bilety na koncert „BETLEJEM W SPODKU” i rodzinne kolędowanie, 28 grudnia o godz. 18.00 – najpiękniejsze Kolędy z różnych stron świata. Cena biletów 50 zł.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Katolickiej Szybkiej Randki 16 grudnia o g. 18.30. Szczegóły na plakatach.

Grudniowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny są dostępne z tyłu bazyliki.