8 listopada 2020

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY ZA ZMARŁYCH o godz. 16.00.
Nieszpory będą poprzedzone odczytywaniem wypominek.

Przez cały miesiąc listopad o godz. 18:00 w Bazylice odprawiamy różaniec za zmarłych, a o godz. 18:30 w poniedziałek, środę i piątek są odprawiamy Msze św. za zmarłych zalecanych w wypominkach. Wypominki są odczytywane 15 minut przed nabożeństwami za zmarłych.
WYPOMINKI za zmarłych, wypisane na kartkach wraz z ofiarą, można wrzucać do specjalnie wyznaczonej skarbony w środkowej nawie bazyliki lub składać na furcie klasztornej.
Przypominamy, że odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, można uzyskać za zgodą papieża Franciszka przez cały miesiąc listopad nawiedzając cmentarze i modląc się choćby tylko duchowo za zmarłych.

W poniedziałek przypada ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ.

W środę, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz za poległych żołnierzy zostanie odprawiona o godz. 12.00. W środę KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE NIECZYNNA.

W piątek, 13 listopada, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Porządek jest następujący: o godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna; w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W przyszłą niedzielę obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. Na furtę lub do kawiarenki parafialnej można przynosić żywność – trwałe produkty – dla biednych i potrzebujących. Pomoc charytatywna udzielana jest w każdy wtorek od 17.00 do 19.00 w Domu Parafialnym. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi np. przez pomoc w zakupach. Osoby potrzebujące pomocy, zwłaszcza: samotni, w podeszłym wieku i niepełnosprawni, mogą zwrócić się o pomoc do parafii. W naszej archidiecezji, niedziela za tydzień, obchodzona jest jako DZIEŃ MUZYKI LITURGICZNEJ.
W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka przed bazyliką na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Również w przyszłą niedzielę imieniny zakonne obchodzi o. Dydak Rycyk. Msza św. w jego intencji o godz. 11.00 w bazylice.

Ukazał się listopadowy numer Głosu Św. Ludwika. W związku z panującą sytuacją pandemiczną wielu parafian, zwłaszcza starszych, pozostaje w domach. Bardzo prosimy o pomoc w rozprowadzeniu naszego miesięcznika, również z myślą o swoich starszych sąsiadach. W bieżącym numerze znajdują się zdjęcia z pracy misyjnej i wspomnienie o śp. o. Cezarym Domogale. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny jest dostępny z tyłu bazyliki i na furcie.

W związku ze zmianą regulacji prawnych dotyczących uczestnictwa wiernych w kulcie religijnym informujemy, że
w naszej bazylice zgodnie z zachowaniem zasady wskazanej przez władzę państwową – 1 osoba na 15 m2 – może jednorazowo uczestniczyć we Mszy św. do 114 osób. Należy zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa: stosowny dystans osób, zasłanianie ust i nosa.

Pogrzeb, zmarłego 14 października o. Cezarego Domogały, naszego współbrata, misjonarza i parafianina odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 11.00 w bazylice. Wcześniej, o godz. 10.30 rozpocznie się różaniec za zmarłego. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Wszystkim wiernym życzymy dobrego zdrowia oraz po franciszkańsku Pokoju i Dobra!
Śpiewem suplikacji prośmy Pana o ustanie pandemii.