8 marzec 2020

GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM, w Bazylice w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:30.

AKADEMICKA DROGA KRZYŻOWA w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 17.00. Początek przy I stacji na kalwarii.

Przed bazyliką można dziś złożyć ofiarę na działalność ewangelizacyjną, edukacyjną, medyczną i charytatywną prowadzoną przez misjonarzy z Polski – czyli na tzw. DZIEŁO POMOCY „AD GENTES”.

Zachęcamy wiernych do podejmowania zdeklarowanej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu o dowolnej porze dnia lub nocy. Deklaracje znajdują się przy kaplicach adoracji. Po ich wypełnieniu prosimy złożyć je na furcie.

W piątek, 13 marca, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Porządek jest następujący: o godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna; w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św. w intencji chorych
i cierpiących – po Mszy św. zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w Bazylice, zamiast o 9.30; o 12.00 Msza św.
w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W piątek zapraszamy na obchody DROGI KRZYŻOWEJ na Kalwarii. Początek w Bazylice o godz. 16:30. Msza św. za zmarłych polecanych w czasie Drogi Krzyżowej zostanie odprawiona w następny w poniedziałek o 18:30. Droga Krzyżowa w Bazylice w piątek ok godz. 10:30 i 18:00. Dzieci zapraszamy w piątek na Mszę się o godz. 17.00 i po Mszy św. na Drogę Krzyżową dla dzieci w bazylice.
Za udział w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać ODPUST ZUPEŁNY.

DARY ŻYWNOŚCI – trwałe produkty, w ramach jałmużny wielkopostnej jako pomoc biednym, można przynosić na furtę lub do kawiarenki. Informujemy wiernych, że wszyscy ubodzy i bezdomni objęci są pomocą parafialnej Caritas. Współpracujemy z różnymi instytucjami zajmującymi się bezdomnością. W każdy wtorek wydawana jest żywność poprzedzona wspólną modlitwą i katechezą. Również we wtorki udzielana jest pomoc prawna. W czwartki pełnimy dyżur i udzielamy pomocy w różnych problemach i potrzebach egzystencjalnych. Codziennie przy furcie klasztornej wydawany jest chleb. Bardzo prosimy, aby nie wspomagać pieniężnie żebrzących wokół bazyliki i klasztoru, by w ten sposób nie pogłębiać ich bezdomności, ale kierować ich do punktu charytatywnego parafii.

Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną w terminie od 22 do 31 lipca do Medjugorie i Budapesztu. Jest to wyjazd pielgrzymkowo wypoczynkowy. Prosimy o rezerwacje miejsc do połowy marca. Program pielgrzymki znajduje się także w bieżącym numerze Głosu. Rezerwacja i zapisy na furcie.

Z tyłu bazyliki można zaopatrzyć się w prasę katolicką i parafialną. Polecamy modlitewnik – Droga Krzyżowa na Kalwarii Panewnickiej, którym posługujemy się podczas odprawiania Drogi Krzyżowej na kalwarii. Polecamy marcowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!