8 października 2017

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

Franciszkański Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego zaprasza studentów i absolwentów na rekolekcje „NA DOBRY POCZĄTEK”, które rozpoczynają się dziś o godz. 20.00 i trwać będą do 11 października. Rekolekcje poprowadzi o Włodzimierz Łapacki, cysters.

Przed bazyliką rozprowadzany jest dzisiaj październikowy numer Głosu św. Ludwika. W tym numerze znajdują się ważne informacje o grupach parafialnych, całoroczny program przygotowania do pierwszej i wczesnej Komunii św., skład zespołu duszpasterskiego i katechetycznego, dyżurujący ojcowie w kancelarii oraz inne ważne informacje
i artykuły.

W piątek przypada Dzień Fatimski. Już w czwartek po Mszy św. wieczornej, ostatnia w tym roku, procesja
z figurą MB Fatimskiej na Pl. Klasztornym. Po procesji o godz. 19.30 NIESZPORAMI MARYJNYMI rozpocznie się czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
W piątek o godz. 9:00 modlitwa różańcowa i spowiedź osób niepełnosprawnych w Bazylice; o 9:30 Msza św.
w intencji chorych i cierpiących; o 11:30 błogosławienie dzieci; o 12:00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego i modlitwa różańcowa; o 17:45 nabożeństwo różańcowe i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatim.

W sobotę imieniny zakonne obchodzą: o. Alan Rusek – proboszcz oraz br. Gaudenty Fedorczyk, bibliotekarz. Msza św. w intencji solenizantów o godz. 12.00.
Ojciec proboszcz zaprasza wszystkich, którzy pragną się z nim spotkać z okazji imienin do Auli św. Franciszka po Mszy św. o godz. 13.30.
W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej – Święto Nauczycieli – o godz. 12.00 zostanie odprawiona również Msza św. w intencji nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Z racji na przypadający XVII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”, w przyszłą niedzielę, przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którą przeprowadzi młodzież naszej parafii.

W związku z obchodami Jubileuszu 75-laecia istnienia Chóru Bazylikowego św. Grzegorza, chór realizuje projekt „Rozśpiewane dzielnice w Mieście Muzyki UNESCO” finansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miasta Katowice. W ramach tego projektu w przyszłą niedzielę od godz. 12.00 odbędzie się w bazylice wspólna nauka śpiewu pieśni maryjnych a następnie wspólny śpiew podczas Mszy św. o godz. 12.30 i krótki koncert po Mszy św. Serdecznie zapraszamy do wspólnego ćwiczenia i śpiewu.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej prosimy o przynoszenie żywności – trwałych produktów – które Parafialna Caritas przekaże biednym i potrzebującym parafianom.
Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny oraz książki religijne dostępna jest z tyłu bazyliki.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę i Kalwarię życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!