8 sierpnia 2021

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE w bazylice dzisiaj o godz. 16.00

W PIĄTEK, 13 sierpnia, obchodzimy DIEŃ FATIMSKI, wg następującego porządku: o 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna; w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących z błogosławieństwem lourdzkim; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławieństwo dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18:00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego. Po Mszy św. PROCESJA Z FIGURĄ MATKI BOŻEJ na placu bazylikowym zakończona nieszporami maryjnymi w bazylice.

W przyszłą niedzielę – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP, patronki naszej Bazyliki i Parafii oraz Prowincji Zakonnej.
O godz. 15:00 zapraszamy na Dróżki Różańcowe, część chwalebną. Początek przy stacji Trzech Krzyży
a zakończenie NIESZPORAMI MARYJNYMI w bazylice o godz. 16.00. Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana jest również Świętem Matki Bożej Zielnej. Prosimy o przyniesienie ziół i kwiatów, które święcić będziemy podczas każdej Mszy św. Jest to również dzień dziękczynienia za żniwa.

W Uroczystość Wniebowzięcia Słowo Boże w naszej bazylice będzie głosił O. bp Zbigniew Kusy, nasz współbrat, biskup diecezji Kagabandoro w Republice Środkowoafrykańskiej.
Bp Zbigniew 5 września podczas Mszy św. o 16.30 udzieli także sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Dlatego już dziś prosimy, aby ze względu na ciągłą konieczność stosowania dystansu, w tej Mszy św. poza bierzmowanymi i świadkami, wzięli udział tylko rodzice i osoby związane z zamówioną wcześniej intencją Mszy św.

Pozostałe obchody liturgiczne w tym tygodniu:

• w poniedziałek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
  • we wtorek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • w środę – Święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.
  • w sobotę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

W odpowiedzi na zaproszenie ks. Arcybiskupa od poniedziałku przyjmujemy na furcie zapisy na PIELGRZYMKĘ KOBIET i DZIEWCZĄT do Piekar Śląskich.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Przypominamy, że Kancelaria Parafialna czynna jest wg porządku wakacyjnego:
w poniedziałek, środę i piątek od 16:00 do 18:00
i we wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

Informujemy, że Ks. Arcybiskup, na prośbę Wojewody Śląskiego wyznaczył naszą parafię jako miejsce funkcjonowania mobilnego punktu szczepień przeciw COVID-19. Punkt będzie czynny na placu przy bazylice w przyszłą niedzielę 15 sierpnia. Zainteresowane osoby zapraszamy. Nie trzeba się rejestrować, ani zapisywać – wystarczy przyjść z dowodem osobistym. Do dyspozycji pacjentów będzie jednodawkowa szczepionka firmy Johnson & Johnson lub dwudawkowa firmy Pfizer.

Dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego jest dostępny z tyłu bazyliki i przy furcie.

Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a korzystającym z wakacji i urlopów, szczególnie dzieciom i młodzieży, życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku.