8 września 2019

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE dzisiaj o godz. 16.00.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH dzisiaj o godz. 15:00 w Domu Parafialnym.

DZISIAJ, PRZED BAZYLIKĄ, ROZPROWADZANY JEST WRZEŚNIOWY NUMER GŁOSU ŚW. LUDWIKA.

We wtorek, imieniny zakonne obchodzi, zakrystianin br. Ryszard Kula. Msza św. w jego intencji w bazylice
o godz. 18.30.

Młodzież, która w tym roku przystąpiła do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA, zapraszamy we wtorek na spotkanie
o godz. 18.00 w Auli św. Franciszka, w Domu Parafialnym.

W czwartek – Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.

W PIĄTEK, 13 września, przypada DIEŃ FATIMSKI, wg następującego porządku: o 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna, w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św.
w intencji chorych i cierpiących; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18:00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego. Po Mszy św. PROCESJA Z FIGURĄ MATKI BOŻEJ na placu bazylikowym zakończona nieszporami maryjnymi w bazylice.

W sobotę, w ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO, odbędzie się spotkanie modlitewne POLSKA POD KRZYŻEM w ramach wielkiej, ogólnopolskiej modlitwy w intencji nawrócenia i odnowy wiary w naszych rodzinach i społeczności. Rozpoczęcie  o godz. 16.30 pod Krzyżem Misyjnym. Przynosimy świece i krzyże. W programie Droga Krzyżowa, Różaniec, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. Opis wydarzenia na plakatach i w bieżącym numerze Głosu św. Ludwika.

MSZE ŚW. SZKOLNE odprawiamy w piątki o godz. 17.00 oraz Msze św. dla dzieci od przyszłej niedzieli o godz. 9:30.

ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek, 23 września, w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym na II piętrze. Prosimy, aby zgłosili się rodzice którzy nie mają przeszkody sakramentalnej i są wierzący
i praktykujący. Przyjmujemy dzieci od 4 roku życia. Uroczystość Wczesnej Komunii w naszej parafii jest po dwóch latach przygotowania, w dniu 3 maja każdego roku.

Prasa katolicka: Głos Św. Ludwika, Gość Niedzielny i inne książki i czasopisma są do nabycia z tyłu bazyliki.