9 lipca 2017

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY NIEDZIELNE o godz. 16.00.

Dziękujemy o. Barnabie misjonarzowi z Afryki za wygłoszone słowo Boże. Po Mszy św., przed bazyliką, będzie można złożyć ofiarę na misje.

W tym tygodniu w liturgii OBCHODZIMY:

– we wtorek: ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA, opata, patrona Europy,
– w sobotę wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek obchodzimy – DZIEŃ FATIMSKI. Zapraszamy wiernych już w środę, 12 lipca: o godz. 18:00 na nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. o 18.30 na procesję fatimską z figurą Matki Bożej na placu bazylikowym. Prosimy mężczyzn do niesienia figury Matki Bożej. Po procesji, o godz. 19.30 nieszporami maryjnymi rozpoczniemy czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
W czwartek 13 lipca: o godz. 9:00 modlitwa różańcowa – w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore, niepełnosprawne, którym trudno zejść do krypty; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 11:30 błogosławienie dzieci; o 12:00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego i modlitwa różańcowa; o 18:00 nabożeństwo różańcowe i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym

W tym tygodniu imieniny zakonne obchodzą: w czwartek o. Ezdrasz Biesok, w piątek br. Kamil Skibiński,
w sobotę o. Bonawentura Krzemień. Msze św. w intencji solenizantów kolejno w czwartek i w piątek o godz. 18.30
a w sobotę o 6.45 w bazylice.

Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest wg porządku wakacyjnego:
poniedziałek, środa i piątek od 16:00 do 18:00
wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

Prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz czerwcowy numer Głosu Św. Ludwika i inne czasopisma są do nabycia z tyłu bazyliki, na Furcie oraz w punkcie Radia Maryja.
Wakacyjny numer Głosu św. Ludwika ukarze się w niedziele 30 lipca.

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w dniu 9 września br. Koszt – 45 zł/os. Zapisy na furcie klasztornej.

Nasz Zakon Franciszkański przyjmuje kandydatów na braci zakonnych i kapłanów. Zgłoszenia należy kierować do Ojca Prowincjała przez Furtę Klasztorną.

Wszystkim parafianom i odwiedzającym naszą bazylikę gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień odpoczynku i pracy.