9 luty 2020

Dziękujemy Księdzu Biskupowi Adamowi Włodarczykowi, za posługę podczas wizytacji kanonicznej parafii, za wspólną modlitwę, udzielenie sakramentu bierzmowania grupie 116 młodzieży oraz pasterskie błogosławieństwo.

Zapraszamy na NOWENNĘ do M.B. LURDZKIEJ przy Grocie dziś o godz. 15:00 oraz na NIESZPORY NIEDZIELNE
w bazylice o godz. 16.00.
W poniedziałek ostatni dzień NOWENNY LOURDZKIEJ przy grocie o godz. 18.00.

We wtorek, jeszcze w ramach wizytacji, będziemy przeżywali 28 ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO. W tym dniu zapraszamy chorych i niepełnosprawnych parafian oraz seniorów na Mszę św. o godz. 12:00 w intencji chorych oraz uczestników Nowenny, którą odprawi Ks. Bpa Adam Wodarczyk. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi
w Bazylice, żeby osoby starsze i niepełnosprawne nie musiały schodzić do krypty. Podczas Mszy św. udzielany będzie Sakrament Chorych a na zakończenie indywidualne błogosławieństwo lourdzkie Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie i poczęstunek do Domu Parafialnego. Prosimy rodziny o pomoc swoim bliskim w dotarciu do bazyliki.

Również we wtorek Odnowa w Duchu Św. zaprasza na Eucharystie wraz z modlitwą uwielbienia do krypty na g. 19:30.

NAUKI PRZEDŚLUBNE, według wcześniejszych zapisów: w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20:00 w Domu Parafialnym oraz Dzień Skupienia dla narzeczonych w przyszłą niedzielę – początek o godz. 15.00 w Domu Parafialnym.

W czwartek, 13 lutego, przypada DZIEŃ FATIMSKI. Porządek jest następujący: o godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna; w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św.
w intencji chorych i cierpiących; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W piątek przypada ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH CYRYLA I METODEGO, patronów Europy.

W sobotę o godz. 9.30 rozpocznie się w Domu Paraf. Dzień Skupienia dla rodziców dzieci wczesno komunijnych pierwszego i drugiego rocznika.
Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę przypada szesnasty dzień miesiąca. O godz. 12.30 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencjach zapisanych w księdze intencji oraz o godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

Zapraszamy na PARAFIALNY BAL KARNAWAŁOWY, który odbędzie się w sobotę, 22 lutego, o godz. 20.00 w auli św. Franciszka. Koszt zabawy 50 zł od osoby. Zapisy w kawiarence parafialnej lub przez telefon – numer dostępny jest na plakatach.

W terminie od 22 do 31 lipca organizujemy pielgrzymkę parafialną do Medjugorie i na Bałkany. Prosimy o pilną rezerwację miejsc. Program znajduje się na stronie Internetowej i w gablotkach. Zapisy na furcie klasztornej.
Bieżący numer Głosu oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie i w punkcie Radia Maryja.