9 sierpnia 2020 r.

DZIEŃ SKUPIENIA dla narzeczonych odbędzie się dzisiaj w Domu Paraf. o godz. 15.00.

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE w bazylice o godz. 16.00.

W tym tygodniu w liturgii OBCHODZIMY:

W poniedziałek – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

We wtorek – święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.

W CZWARTEK, 13 sierpnia, przypada DIEŃ FATIMSKI, wg następującego porządku: o 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna, w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i po Mszy św. modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18:00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. W tym dniu, swoje imieniny zakonne obchodzi o. Maksymilian Brylowski. Msza się w intencji solenizanta o godz. 18.30 w bazylice.

W sobotę – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP, patronki naszej bazyliki i parafii oraz prowincji zakonnej.

Msze św. wg porządku niedzielnego.

O godz. 7.30 zapraszamy na GODZINKI, ku czci Matki Bożej.

O godz. 15:00 zapraszamy na Dróżki Różańcowe, część chwalebną. Początek przy kaplicy Trzech Krzyży, zakończenie NIESZPORAMI MARYJNYMI w BAZYLICE o godz. 16:00.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP zwana jest również Świętem Matki Bożej Zielnej. Prosimy o przyniesienie ziół i kwiatów, które święcić będziemy podczas każdej Mszy św. Jest to również dzień dziękczynienia za żniwa.

W przyszłą niedzielę odbywa się pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Piekar. W tym roku ze względów sanitarnych w bazylice uczestniczą wyłącznie zaproszone przedstawicielki żeńskiego świata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez transmisję radiową i telewizyjną. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

Zachęcamy do podejmowania godziny adoracji NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, która trwa nieustanie w dzień i w nocy przez cały tydzień. Zapraszamy w niedzielę o godz. 7.30 na GODZINKI ku czci Najświętszej Maryi Panny.

Bieżący numer Głosu Św. Ludwika oraz Gościa Niedzielnego są dostępne z tyłu bazyliki i przy furcie. Wakacyjny nr Głosu Św. Ludwika ukaże się w niedzielę 23 sierpnia.

Prowincjalne, multimedialne MUZEUM MISYJNE w Panewnikach, które mieści się w Domu Parafialnym na pierwszym piętrze, zaprasza do zwiedzania w każdy wtorek i czwartek w godz. od 11:00 do 18:00.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I ODWIEDZAJĄCYM NASZĄ BAZYLIKĘ GOŚCIOM,

ŻYCZYMY BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA NA CAŁY NADCHODZĄCY TYDZIEŃ ODPOCZYNKU I PRACY.