9 września 2018

Dziś ostatnia niedziela NOWENNY PRZED MISJAMI PARAFIALNYMI, które rozpoczynamy w przyszłą niedzielę.
Plan misji znajduje się we wrześniowym numerze Głosu św. Ludwika, który rozprowadzany jest dzisiaj przed bazyliką oraz w gablotkach.

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE dzisiaj o godz. 16.00.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH dzisiaj o godz. 15:00 w Domu Parafialnym.

We wtorek – Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.

W czwartek obchodzimy – DZIEŃ FATIMSKI. Zapraszamy wiernych już w środę, 12 września: o godz. 18:00 na nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. o 18.30 na procesję fatimską z figurą Matki Bożej na placu bazylikowym. Prosimy mężczyzn do niesienia figury Matki Bożej. Po procesji, o godz. 19.30 nieszporami maryjnymi rozpoczniemy czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
W czwartek 13 lipca: o godz. 9.00, modlitwa różańcowa – część radosna; w tym czasie spowiadamy w Bazylice osoby chore i niepełnosprawne; o 9.30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 11.30 błogosławienie dzieci; o 12.00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18.00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18.30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W piątek – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Po Mszy św. wieczornej będzie Droga Krzyżowa na Kalwarii. Prosimy o zabranie świec i pochodni. Prosimy również o przyniesienie ze sobą krzyży, które poświęcimy na zakończenie DK.

W sobotę – wspomnienie NMP Bolesnej.

W przyszłą niedzielę, z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.30 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz o godz. 21.00 zapraszamy na APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek, 24 września, w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym na II piętrze. Prosimy, aby zgłosili się rodzice którzy nie mają przeszkody sakramentalnej i są wierzący
i praktykujący. Przyjmujemy dzieci od 4 roku życia. Uroczystość Wczesnej Komunii w naszej parafii jest po dwóch latach przygotowania.

Na furcie przyjmujemy jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 16 do 23 listopada br.

Prasa katolicka: Głos Św. Ludwika, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i inne książki i czasopisma są do nabycia z tyłu bazyliki. Wrześniowy numer Głosu, ukaże się w przyszłą niedzielę.