Bieżące sprawy

Bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania 13.06.2022 r.

Bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania:

• W tygodniu poprzedzającym sakrament bierzmowania należy przystąpić do spowiedzi świętej, aby przyjąć bierzmowanie godnie. Również świadek bierzmowania powinien być w stanie łaski uświęcającej, tak aby mógł przystąpić do komunii świętej wraz z osobą bierzmowaną.
    W naszej parafii spowiadamy: od poniedziałku do soboty: w bazylice 9:30-11:30 oraz 15:00-17:00 ; w krypcie bazyliki 6:00-9:30, 11:30-12:30 oraz 17:00-19:00. W niedzielę i uroczystości: w krypcie bazyliki 5:30-14:30 ; 16:00-20:30.
  • Na próbę generalną przynosimy uzupełnione kartki rozdawane w poniedziałek na próbie
  • Przypominamy o godziwym stroju (proponujemy ubrać się elegancko jak i wygodnie)
  • Podczas próby generalnej (sobota), oraz przed Eucharystią z udzieleniem sakramentu bierzmowania (poniedziałek) będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na pokrycie całorocznego przygotowania, pamiątek do bierzmowania oraz fotografa.
  • Podczas bierzmowania prosimy o nie robienie zdjęć, został wynajęty fotograf, zdjęcia będzie można pobrać z fb parafialnego.
  • 11.06 19:30 Próba GENERALNA przed bierzmowaniem, wszyscy kandydaci do bierzmowania wraz ze świadkami (bazylika) OBECNOŚĆ JEST OBOWIĄZKOWA wraz ze świadkiem.
    Nie ma możliwości usprawiedliwienia nieobecności (wyjątki: pobyt w szpitalu, nagła choroba itp., wtedy ustalimy co i jak osobiście poprzez kontakt mailowy: br.sylwan.informacje@interia.pl)  Jeżeli kogoś nie będzie i nie odda w sobotę kart rozdawanych do wypełnienia w poniedziałek 6 czerwca, to jednoznaczne jest to z rezygnacją przystąpienia do bierzmowania.
  • 13.06 17:45 Modlitewne czuwanie (o tej porze kandydaci do bierzmowania wraz ze świadkami zajmują w bazylice wyznaczone miejsca)
  • 13.06 18:30 EUCHARYSTIA Z UDZIELENIEM SAKRAMENTU BIERZMOWANIA pod przewodnictwem JE ks. bp Grzegorza Olszowskiego