Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Bieżące sprawy

Boże Ciało 16.06.2022 r. i długi weekend

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Z procesją eucharystyczną wyjdziemy na ulice naszej parafii po Mszy o 9.30, którą odprawimy w bazylice. Procesja przejdzie ulicami Franciszkańską, Piotrowicką, Poleską, Bronisławy i Panewnicką na Plac Klasztorny.

Ołtarze staną:

  1. przy ul. Piotrowickiej obok Ośrodka Zdrowia Epione,
  2. na rogu ul. Piotrowickiej i Poleskiej,
  3. przy ul. Bronisławy
  4. na Placu Klasztornym.

O zbudowanie ołtarzy prosimy tradycyjnie wspólnoty FZŚ, Żywego Różańca, Domowego Kościoła i Lektorów, o pomoc prosimy także osoby nalężące do innych wspólnot i pozostałych parafian zwłaszcza mieszkających w pobliżu stawianych ołtarzy. Każdy może włączyć się w to dzieło np. składając ofiarę na kwiaty do ołtarzy do skarbony wystawionej w bazylice.

Prosimy by w miarę możności nie parkować samochodów na trasie procesji w sposób utrudniający jej przejście. Przypominamy wszystkich parafian o tradycyjne udekorowanie okien i domów. Zachęcamy wszystkich, którzy mają taką możliwość, o przynoszenie na furtę klasztorną płatków kwiatowych dla dzieci uczestniczących w procesji, także podczas dni oktawy. W oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą się odbywały po nabożeństwie i Mszy św. wieczornej na Placu Klasztornym.

W czwartek jak i w piątek po Bożym Ciele kancelaria będzie nieczynna. Sprawy pogrzebowe proszę załatwiać w tym czasie przez furtę klasztorną.