Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Nr 43/2016 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18-25.09.2016

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE dzisiaj o godz. 16.00.

Z racji przypadającego dziś święta św. Stanisław Kostki, patrona młodzieży, zapraszamy młodzież na Mszę św.
o godz. 16.30 i na spotkanie przy ognisku w ogrodzie obok Domu Parafialnego.

—————————————————————————————————————————————————-

ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym na II piętrze. Prosimy, aby zgłosili się rodzice którzy nie mają przeszkody sakramentalnej i są wierzący
i praktykujący. Przyjmujemy dzieci od 4 roku życia. Wczesna Komunia odbędzie po dwóch latach formacji w 2018 r.

Również w poniedziałek odbędzie się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 18.30 w Domu P.

Rozpoczynamy przygotowanie do I Komunii św.: we wtorek o godz. 18.00 w Auli św. Franciszka odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci naszej parafii, które w tym roku szkolnym przystąpią do
I Komunii św. Na spotkanie przychodz
ą tylko rodzice.

Rozpoczynamy przygotowanie do Bierzmowania: zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie organizacyjne we wtorek, po Mszy św. wieczornej, o godz. 19.15 w bazylice. Spotkanie z kandydatami do Bierzmowania będzie na początku października o czym poinformujemy w późniejszym terminie.

Przypominamy, że dzieci i młodzież nalężąca do naszej parafii, niezależnie do jakich szkół uczęszcza, przygotowuje się do sakramentów i przyjmuje je w swojej parafii.

W środę obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. MATEUSZA , APOSTOŁA i EWANGELISTY.

W tym tygodniu imieniny zakonne obchodzą:

w piątek, o. Linus Marcisz – Msza imieninowa w bazylice o godz. 18.30,

w sobotę, o. Gerard Bula, kapelan szpitala kolejowego i egzorcysta – Msza imieninowa w bazylice o godz. 6.45,

w przyszłą niedzielę, o. Kleofas Gródek – Msza imieninowa w bazylice o godz. 11.00.

W piątek przypada wspomnienie św. o. PIO Z PIETRELCINY, prezbitera.

W sobotę zapraszamy na X PANEWNICKI WIECZÓR UWIELBIENIA , który rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30.

W przyszłą niedzielę ostatnia w tym roku MSZA ŚW. niedzielna przy grocie o godz. 10.30.

Również w przyszłą niedzielę wspominamy św. męczenników: Romana i Ptolemeusza oraz Towarzyszy, których relikwie znajdują się w bocznym ołtarzu w lewej nawie Bazyliki. Zgodnie z naszą tradycją NIESZPORAMI
o godz. 15.30
połączonymi z procesją wewnątrz bazyliki pragniemy uczci

św. męczenników.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej można przynosi

żywność – trwałe produkty – dla biednych i potrzebujących. Pomoc charytatywna udzielana jest w każdy wtorek od 17.00 do 19.00 w Domu Parafialnym.

Po przerwie wakacyjnej wznawiamy korepetycje charytatywne. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godz. od 15.00 do 18.00 wolontariuszy (nauczycieli, studentów) chętnych do udzielania korepetycji oraz uczniów potrzebujących pomocy w nauce.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do: Pragi, Bratysławy i Budapesztu – na szlakach chrześcijaństwa Europy w terminie od 6 do 9 października. Można się jeszcze zapisać na listopadową pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Szczegóły program obu pielgrzymek znajduje się w gablotkach i na stronie internetowej parafii. Zapisy na furcie.

Prasa katolicka: m.in. Wrześniowy numer Głosu św. Ludwika i Gość Niedzielny, dostępna jest z tyłu bazyliki, na furcie i w punkcie Radia Maryja.

W ramach Narodowej Pielgrzymki do Rzymu pod hasłem „Gdzie chrzest, tam nadzieja”, archidiecezja katowicka zaprasza do wspólnego pielgrzymowania do Wiecznego Miasta w dniach 19-23 października – pielgrzymka samolotowa. Udział w tej pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. W gablotkach znajdują się szczegółowe informacje oraz adres biura, z którym należy się kontaktować w tej sprawie.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!