Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Nr 44/2016 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.09-2.10.2016

Dzisiaj, w naszej bazylice, czcimy św. męczenników: Romana i Ptolemeusza oraz 38 Towarzyszy, których relikwie na co dzień znajdują się w bocznym ołtarzu w lewej nawie Bazyliki. NIESZPORAMI o godz. 15.30 połączonymi z procesją wewnątrz bazyliki pragniemy uczcić św. męczenników. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.

 Dzisiaj ostatnia w tym roku MSZA ŚW. niedzielna przy grocie o godz. 10.30.

We wtorek Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na Eucharystię z uwielbieniem do krypty bazyliki o godz. 19.15.

W środę o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, która na terenie naszej parafii odbędzie się na Placu Miast Partnerskich, u styku ulic: Słupskiej, Koszalińskiej i Świdnickiej, by z wiernymi wielu państw świata powierzyć nasze miasto i cały świat Bożemu Miłosierdziu.

Chorych naszych parafian odwiedzimy w tym tygodniu w środę, czwartek i piątek – początek o godz. 8.oo. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

W czwartek obchodzimy Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Archanioł Borek, wikariusz parafialny. Msza św. w intencji solenizanta w bazylice o godz. 18.30.

o. Ignacy zaprasza młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną na Msze młodzieżowe w każdy piątek o godz. 18.30, a po Mszy św. na spotkanie oazowe w Domu Parafialnym.

W sobotę imieniny zakonne obchodzą: o. Syrach Janicki – ojciec duchowny seminarium i o. Remigiusz Langer – wikariusz parafialny i katecheta. Msza św. w intencji solenizantów o godz. 6.45.

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w sobotę na Mszę św. o godz. 9.00 i wspólny Różaniec po Mszy św. Msza św. będzie odprawiona również w intencji osób i rodzin opiekujących się stacjami Drogi Krzyżowej i Różańcowymi.

W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik i NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE., które odprawiamy: w niedzielę o godz. 15.45 a w tygodniu o godz. 17.45. W zakrystii zapisują się grupy parafialne do prowadzenia Różańca.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH będzie w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w bazylice jako NIEDZIELĘ POWOŁANIOWĄ naszej prowincji zakonnej. Kazania wygłosi o. Idzi Soroburski z Chorzowa. Przed bazyliką będzie można złożyć ofiarę na nasze Seminarium Duchowne w Panewnikach.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej można przynosić żywność, trwałe produkty, dla biednych i potrzebujących.

Za tydzień ukaże się październikowy numer „Głosu św. Ludwika”.

Są jeszcze wolne miejsca na czterodniową pielgrzymkę do: Pragi, Bratysławy i Budapesztu w terminie od 6 do 9 października. Do końca września można się jeszcze zapisać na listopadową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły program obu pielgrzymek znajduje się w gablotkach i na stronie internetowej parafii. Zapisy na furcie.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość Niedzielny, książki katolickie, dostępna jest z tyłu bazyliki, na furcie i w punkcie Radia Maryja.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!