Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Nr 46/2016 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9-16.10.2016

Obchodzimy dziś XVI DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Dziękujemy za złożone przed bazyliką ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

O godz. 15.45 zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

Franciszkański Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego zaprasza studentów i absolwentów na rekolekcje „NA DOBRY POCZĄTEK”, które rozpoczynają się dziś o godz. 20.00 i trwać będą do 12 października. Zapraszamy także codziennie studentów do naszego ośrodka a w każdą niedzielę na Mszę św. akademicką do bazyliki o godz. 20.00.

Osoby, które zgłosiły się na pielgrzymkę do Ziemi Św. zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe, w środę o godz. 19.15 w Kawiarence Parafialnej.

W tym tygodniu naszą Wspólnotę odwiedzi Minister Generalny naszego zakonu, o. Michael Anthony Perry OFM. Wspólna Eucharystia z Ojcem Generałem będzie odprawiona w czwartek o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy Franciszkański Zakon Świeckich oraz wszystkich wiernych.

W czwartek przypada Dzień Fatimski. Już w środę po Mszy św. wieczornej, ostatnia w tym roku, procesja z figurą MB Fatimskiej na Pl. Klasztornym. Po procesji o godz. 19.30 NIESZPORAMI MARYJNYMI rozpocznie się czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

W czwartek o godz. 9:00 modlitwa różańcowa i spowiedź osób niepełnosprawnych w Bazylice; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących; o 11:30 błogosławienie dzieci; o 12:00 Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego i modlitwa różańcowa; o 17:45 nabożeństwo różańcowe i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

W piątek imieniny zakonne obchodzą: o. Alan Rusek – proboszcz oraz br. Gaudenty Fedorczyk, bibliotekarz. Msza św. w intencji solenizantów o godz. 18.30.

Ojciec proboszcz zaprasza wszystkich, którzy pragną się z nim spotkać z okazji imienin do Auli św. Franciszka bezpośrednio po Mszy św.

W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej Święto Nauczycieli. O godz. 18.30 zostanie odprawiona również Msza św. w intencji nauczycieli i pracowników oświaty.

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych zapraszamy na koncert wokalno-organowy w bazylice w sobotę o godz. 16.45. Wystąpią: Szymon Kobyliński – Bas, Barbara Lorenc – organy. Koncert, którego organizatorem jest Katowicka Silesia, poprowadzi Aleksandra Rudzka-Kurdyś.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, głównej patronki Śląska. Z racji na szesnasty dzień miesiąca, zapraszamy na Apel Jasnogórski z Janem Pawłem II o godz. 21.00.

Wszyscy kandydaci do Bierzmowania, nasi parafianie, uczniowie III klasy gimnazjów, także uczęszczających do szkół poza parafią, rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu w parafii. Wszystkich, których to dotyczy, zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 15.00 w bazylice.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej prosimy o przynoszenie żywności – trwałych produktów – które Parafialna Caritas przekaże biednym i potrzebującym parafianom.

Prasa katolicka: m.in. Głos św. Ludwika i Gość i Mały Gość Niedzielny, książki katolickie, dostępna jest z tyłu bazyliki, na furcie i w punkcie Radia Maryja.

 Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!