Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Nr 49/2016 – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10-6.11.2016

O godz. 15.45 zapraszamy dziś na Nabożeństwo Różańcowe.
W poniedziałek zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 17.45 z dziękczynnym TE DEUM.
WYPOMINKI za zmarłych przyjmowane są dziś: przed Bazyliką, na korytarzu przed furtą oraz na furcie klasztornej.
LISTOPADOWY NUMER GŁOSU ŚW. LUDWIKA rozprowadzany jest dzisiaj przed bazyliką.

Okazja do SPOWIEDZI przed Uroczystością Wszystkich Św. dzisiaj do godz. 20.30 oraz w poniedziałek od godz. 6.00 do 19.00 w krypcie.
Msza św. w poniedziałek wieczorem odprawiana jest już z Uroczystości Wszystkich Świętych.
We wtorek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. O godz. 15:00 odprawimy NIESZPORY ZA ZMARŁYCH. Po nich z Bazyliki wyruszy procesja na cmentarz, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo za zmarłych przy 5 stacjach. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na ogrzewanie Bazyliki.

ODPUST ZUPEŁNY za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
Od południa 1. listopada i przez Dzień Zaduszny: przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz
i Wierzę w Boga, modlitwę w intencji Ojca św., spowiedź i Komunię św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; W dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

W środę przypada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCHDZIEŃ ZADUSZNY. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Będą jeszcze dodatkowe Msze św. recytowane o godz. 10.00, 10.30, 11.00 i 11.30. oraz o 17.00. KANCELARIA PARAFIALNA W TYM DNIU BĘDZIE NIECZYNNA.

Od środy 2. listopada do czwartku 10. listopada o godz. 18:00 w Bazylice będą odprawiane nabożeństwa za zmarłych, a o godz. 18:30 będą odprawiane Msze św. za zmarłych zalecanych w wypominkach. W niedzielę 6. listopada Msza św. za zmarłych z wypominek będzie odprawiona o godz. 20:00. Wypominki będą odczytywane co najmniej pół godziny przed nabożeństwami za zmarłych.

Nauki przedślubne odbędą się w środę, w czwartek i w piątek o godz. 20.00 w Domu Parafialnym.
W tym tygodniu przypadają dni odnowy eucharystycznej: I czwartek, I piątek, i I sobota miesiąca.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Olgierd Paszkiewicz – definitor, wicerektor i wychowawca naszego seminarium. Msza św. w intencji solenizanta w bazylice o godz. 18.30.

Członkowie katowickiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w dniu 1. listopada przeprowadzą na cmentarzu kwestę na ratowanie zabytków na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.
Na furtę lub do kawiarenki parafialnej prosimy o przynoszenie żywności – trwałych produktów – które Parafialna Caritas przekaże biednym i potrzebującym parafianom.
Głos św. Ludwika, Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie i w punkcie Radia Maryja.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!