Nr 51/2016 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6-13.11.2016

Zapraszamy dzisiaj na NIESZPORY ZA ZMARŁYCH o godz. 16.00. Nieszpory będą poprzedzone odczytywaniem wypominek. Msza św. za zmarłych z wypominek dzisiaj o godz. 20:00.

Gościmy dzisiaj w naszej bazylice Zespół SALUTARIS z Mińska z Białorusi. Zespól zaśpiewa podczas Mszy św.
o godz. 16.30 oraz wystąpi po Mszy św. z koncertem pieśni religijnych w języku białoruskim, angielskim i łacińskim. Serdecznie zapraszamy.

Od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 odprawiamy nabożeństwo za zmarłych. O godz. 18:30 odprawiona będzie Msza św. za zmarłych zalecanych w wypominkach.

W środę przypada ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ.

W piątek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny oraz za poległych żołnierzy zostanie odprawiona o godz. 12.00. W tym dniu nie obowiązuje post.
W piątek KANCELARIA PARAFIALNA będzie nieczynna. W piątek nie będzie Mszy św. szkolnej o godz. 17.00!

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 16.00 i na Mszę św. w intencji chorych i cierpiących o godz. 16.30.

Przyszła niedziela, w naszej archidiecezji, obchodzona jest jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Z tej okazji, podczas Mszy św. o godz. 11.00 śpiewać będzie Chór Bazylikowy im. Św. Grzegorza., a podczas Mszy św. o godz. 18.30 zaśpiewa Liturgiczna Schola Bazylikowa.

Uroczyste zakończenie Roku Miłosierdzia w naszej bazylice i poświęcenie pamiątkowej tablicy nastąpi w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka przed bazyliką na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Małżonków naszej parafii, którzy w 2017 roku obchodzić będą Złoty Jubileusz małżeństwa, prosimy aby do końca listopada zgłosili się na furcie i zarezerwowali sobie odpowiedni termin Mszy św. poza kolejką. Wiąże się to również z prośbą proboszcza do arcybiskupa o udzielenie jubilatom okolicznościowego błogosławieństwa. Prosimy również, aby 25. rocznica ślubu była wspólnie celebrowana o godz. 12.30 w Poniedziałek Wielkanocny, dla tych którzy w pierwszym półroczu 2017 roku obchodzą jubileusz i 26 grudnia – w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, z drugiego półrocza. Również prosimy o zapisywanie się na furcie do końca listopada.

Za trzy tygodnie rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Prosimy nowoprzybyłych parafian, którzy od ostatniej kolędy zamieszkali na terenie naszej parafii oraz parafian, którzy zmienili adres zamieszkania, o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej celem założenia kartoteki. Szczególnie prosimy mieszkańców nowych osiedli Książęcego
i Franciszkańskiego o wcześniejsze zgłoszenie chęci przyjęcia kolędy i poświęcenia mieszkania. O zmianach można również poinformować kancelarię pocztą internetową.
Zachęcamy parafian do korzystania z odnowionej strony internetowej parafii.

Na furtę lub do kawiarenki parafialnej prosimy o przynoszenie żywności – trwałych produktów – które Parafialna Caritas przekaże biednym i potrzebującym parafianom.

Listopadowy nr Głosu św. Ludwika oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma jest dostępny z tyłu bazyliki oraz na furcie i w punkcie Radia Maryja.