Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Nr 53/2016 – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20-27.11.2016

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH dzisiaj o godz. 15:00 w Domu Parafialnym
Zapraszamy na nabożeństwo ku czci CHRYSTUSA KRÓLA o godz. 16:00 wraz z Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Podczas Mszy św. o godz. 16.30 nastąpi uroczyste przyjęcia kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza – czyli do Ministrantów.

W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP oraz św. Tarsycjusza, patrona ministrantów.

We wtorek wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.

Spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci klas II, przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się
we wtorek o godz. 18.00 w Auli Domu Parafialnego. Na spotkanie przychodzą sami rodzice.

Rodziców wraz z dziećmi zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 17.00.

Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, w piątek o godz. 19.30 w krypcie bazyliki.

W sobotę Mszą św. o 18.30 rozpocznie się XI PANEWNICKI WIECZÓR UWIELBIENIA, poświęcony CHRYSTUSOWI NASZEMU KRÓLOWI I PANU, na który serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy wszystkie dzieci do świetlicy parafialnej Św. Franciszka, którą prowadzą siostry franciszkanki, na zajęcia teatralne, sportowo-rekreacyjne, plastyczne oraz na kółko gitarowe, kulinarne i robótek ręcznych, więcej informacji w świetlicy, czynnej codziennie od godz. 14.00 do 19.00.

W przyszłą niedzielę – I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy NOWY ROK LITURGICZNY. Roraty dla dzieci będą codziennie rano o godz. 6.30. W związku z tym Msza św. recytowana odprawiana o godz. 6.45 przez okres adwentu będzie 15 minut wcześniej jako Msza św. roratna.

RORATY dla dorosłych będą odprawiane w poniedziałki o godz. 21.00. Tegoroczne rozważania poprowadzi o. Olgierd Paszkiewicz.

Od soboty, 26 listopada, rozpoczynamy Odwiedziny Duszpasterskie – KOLĘDĘ. Rozpoczynając od godz. 14.00 odwiedzimy naszych parafian przy ulicy Panewnickiej od dworca do klasztoru. W przyszłą niedzielę kolęda od godz. 14.00 ul. Panewnicka od bazyliki do Szkoły Podst. Nr 9. do numeru 172 parzyste i 157 nieparzyste oraz ul. Twarda, Osiedle Świerkowe, ul. Rzeczna, Nad Strumieniem i bł. Edmunda Bojanowskiego – osiedle.

Przypominamy, że głównym celem odwiedzin rodziny przez duszpasterza jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo i rozmowa duszpasterska. Jeśli przy okazji kolędy otrzymujemy ofiary są one przeznaczone na utrzymanie i remonty naszej bazyliki, klasztoru i domu parafialnego. Plan kolędy znajduje się w gablotkach i na stronie internetowej parafii. W bazylice przy ołtarzu Świętych Męczenników znajduje się naczynie z wodą święconą. Podczas kolędy należy nakryć stół białym obrusem oraz przygotować krzyż, świece, wodę święconą i kropidło.

Na furcie można zaopatrywać się w opłatki wigilijne oraz ŚWIECE CARITAS na wigilijne stoły.

Organizatorzy SYLWESTRA Z UBOGIMI – spotkania dla osób bezdomnych i ubogich, które będzie miało miejsce w auli przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach zapraszają do współpracy chętnych wolontariuszy. Zebranie informacyjne dla osób chcących włączyć się w to wydarzenie odbędzie się w sobotę 26 listopada
o godz.19.00 w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym.

Grudniowy nr Głosu św. Ludwika ukaże się w przyszłą niedzielę i będzie rozprowadzany przed bazyliką.

Listopadowy numer Głosu oraz Gość Niedzielny i inne czasopisma są dostępne z tyłu bazyliki oraz na furcie i w punkcie Radia Maryja i w KIOSKU KLASZTORNYM PRZY FURCIE.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra.