Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Bieżące sprawy

Odpust parafialny 29.08.2021

Program UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ,
której centralnym punktem będzie przyszła niedziela przedstawia się następująco:

– W środę, czwartek i piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych parafian, których należy zgłaszać na furcie klasztornej, rozpoczęcie o godz. 8:00.

– W piątek o godz. 16:30 zapraszamy na drogę krzyżową na kalwarii, którą rozpoczniemy w bazylice, w intencji wynagradzającej za grzechy wspólnoty parafialnej.

– W sobotę, nieszporami ku czci św. Ludwika o godz. 18.00 rozpoczniemy celebrację uroczystości odpustowej. Homilie wygłosi oraz Sumę odpustową celebrować będzie o. Przeor Opactwa Wąchockiego Fabian Skowron OCist.

– W niedzielę o godz. 7.30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. – O godz. 9.00 Dróżki Różańcowe – część radosna (rozpoczęcie przy Grocie Lourdzkiej).

– O godz. 11:00 zostanie odprawiona Suma odpustowa w bazylice z procesją eucharystyczną. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki i chłopców w strojach śląskich oraz poczty sztandarowe.

– O godz. 16.00 nieszpory odpustowe w bazylice.