Ogłoszenia parafialne 01.05-08.05.2022 r.

1. Dziękujemy ojcu diakonowi Szczepanowi za wygłoszoną homilię oraz pani Ani za świadectwo.
  2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe w bazylice, wyjątkowo o godz. 15:45.
  3. Przez cały maj, nabożeństwo majowe o godz. 18:00 oraz Msza Święta wieczorna, o ile pogoda pozwoli, od poniedziałku do piątku, będą odprawiane przy grocie. O tym czy nabożeństwo i Msza wieczorna są przy grocie, czy też w kościele, informują tablice rozstawione przed furtą oraz bazyliką w danym dniu.
  4. Imieniny przełożonego naszej Prowincji ojca prowincjała Antonina Brząkalika OFM będziemy obchodzili w poniedziałek 2 maja. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji solenizanta o godz. 18:30. W tym dniu nabożeństwo majowe i wspomniana Eucharystia będą odprawiane w bazylice.
  5. Uroczystość NMP Królowej Polski będziemy obchodzili we wtorek, 3 maja. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas Mszy Świętej o godz. 9:30 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej dzieci wczesnokomunijnych.
  6. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek i wtorek, tj. 2 i 3 maja.
  7. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
  8. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na miesięczne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 7 maja o godz. 8:00 w Domu Parafialnym. Po spotkaniu wspólnota będzie uczestniczyła we Mszy Świętej w bazylice o godz. 9:00, a następnie w Różańcu.
  9. W przyszłą „Niedzielę Dobrego Pasterza” będziemy modlili się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłańskiego.
  10. Także w przyszłą niedzielę o godz. 9:30 i 11:00 będziemy przeżywali uroczystość́ Pierwszej Komunii Świętej kolejnej grupy dzieci.
  11. Ponadto, w przyszłą niedzielę, będzie dostępny majowy numer „Głosu Świętego Ludwika”.
  12. Informujemy o Kapitule naszej Prowincji zakonnej, która odbędzie się od 8 do 13 maja br. Msza Święta w intencji Kapituły, zamówiona przez parafian, będzie celebrowana w niedziele 8 maja o godz. 8:00. Uprzejmie prosimy o modlitwę w naszej intencji.
  13. Przypominamy o pielgrzymce parafialnej szlakiem cudów eucharystycznych w Polsce, którą planujemy w dniach 20-22 maja. Program pielgrzymki jest dostępny na plakatach i komunikatorach parafialnych. Zapisy będą przyjmowane przy furcie klasztornej do piątku 6 maja włącznie.
  14. Serdecznie dziękujemy za ofiary pieniężne na ekrany w bazylice. Zebrana suma to 8 391 zł. Do spłaty całej inwestycji pozostało 4 474 zł. Kolejna zbiórka odbędzie się 5 czerwca br.

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!