Ogłoszenia parafialne 03.04-10.04.2022 r.

1. Dziękujemy o. Sergiuszowi za wygłoszoną homilię.
  2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:30.
  3. Katecheza dla dorosłych odbędzie się we wtorek 5 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19:15 w bazylice. Katechezę poprowadzi o. Witosław.
  4. Pamiętajmy o Drodze krzyżowej w piątek – na kalwarii o godz. 16:30, w bazylice o godz. 9:00 i 18:00, dla dzieci po Mszy Świętej o godz. 17:00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
  6. Parafialne Koło robótek ręcznych zaprasza na kiermasz wyrobów własnych od godz. 9:00 w korytarzu przy furcie klasztornej. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc Ukrainie.
  7. Przypominamy o parafialnej pielgrzymce do Francji w maju. Zgłoszenia będę przyjmowane do 15 kwietnia. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej parafii. W przypadku małej liczby zgłoszeń pielgrzymka zostanie odwołana.
  8. Zachęcamy do zakupu książeczki „Droga krzyżowa na kalwarii panewnickiej”, w której znajdują się pieśni pokutne wykorzystywane podczas Drogi krzyżowej na naszej kalwarii. Książeczka jest dostępna za dobrowolną ofiarę z tyłu bazyliki, na furcie klasztornej oraz w kiosku.
  9. Za tydzień będziemy obchodzili Niedzielę Palmową. Prosimy o przyniesienie palm, które zostaną poświęcone na każdej Mszy Świętej. Mszę Świętą o godz. 11:00 rozpoczniemy obrzędem poświecenia palm przed bazyliką.
  10. Także w Niedzielę Palmową będzie dostępny kwietniowy „Głos Świętego Ludwika”.
  11. Zachęcamy do antycypacji spowiedzi wielkanocnej, najlepiej do Niedzieli Palmowej włącznie.

Parafianom oraz gościom życzymy Pokoju i Dobra!