Ogłoszenia parafialne 03.10-10.10.2021 r.

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

W poniedziałek przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU, założyciela trzech zakonów. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.

Podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się UROCZYSTOŚĆ ŚLUBÓW WIECZYSTYCH, które złoży br. Noe Majewski. Na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie braci i siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Ze względu na śluby wieczyste różaniec po Mszy o 9.00 zostanie odprawiony w krypcie.

Zapraszamy także na Mszę św. o godz. 18.30, po której odprawimy uroczyste nabożeństwo upamiętniające śmierć Św. Franciszka – tzw. TRANSITUS.

KANCELARIA PARAFIALNA w poniedziałek, będzie NIECZYNNA.

Pozostałe obchody liturgiczne w tym tygodniu:

• We wtorek Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
  • W czwartek Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;

Katecheza przygotowująca DZIECI do WCZESNEJ KOMUNII ŚW. rozpoczyna się w tym tygodniu dla II roku przygotowania w poniedziałek o godz. 16.30,: dla I roku przygotowania we wtorek o 16.30.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się zapisy młodzieży pragnącej przystąpić w przyszłym roku do bierzmowania. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 6.10. o godz. 19.00 w domu parafialnym.

We wtorek i w środę można przynosić do klasztoru od strony FODY zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Środki pozyskane z tej akcji są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom. Szczegóły na plakatach i ulotkach za ławkami.

Msza św. w int. O. Gwardiana Sergiusza i O. Abrahama z okazji imienin zakonnych w piątek o godz. 18.30.

W nowym roku akademickim działające przy naszym klasztorze Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie – FODA zaprasza studentów do udziału w spotkaniach pozwalających pogłębić wiarę i poznać ciekawych przyjaciół.

Zgodnie z prośbą Konferencji Episkopatu Polski, w przyszłą niedziele młodzież naszej parafii tradycyjnie przeprowadzi przed bazyliką zbiórkę na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspiera zdolną, a ubogą młodzież w naszym kraju.

Z tyłu bazyliki oraz na furcie dostępny jest bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci.