Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 05.06-12.06.2022 r.

  1. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu, możemy uzyskać odpust zupełny.
  2. Przed bazyliką jest do nabycia czerwcowy numer „Głosu Św. Ludwika”. Tam także można złożyć ofiarę na pokrycie kosztów związanych z zamontowaniem ekranów w naszej bazylice. Ewentualna nadwyżka z tej zbiórki zostanie przeznaczona na montaż podobnego ekranu w krypcie, gdzie także bywa sprawowana liturgia i odbywają się spotkania różnych wspólnot. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Na nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ zapraszamy dziś o godz. 16.00, a w tygodniu o godz. 18.00.
  4. W poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. O godz. 12:00 Msza św. z udziałem FZŚ z całego Regionu. KANCELARIA PARAFIALNA W TYM DNIU BĘDZIE NIECZYNNA.
  5. Także w poniedziałek 6 czerwca o godz. 19:15, oraz w sobotę 11 czerwca o godz. 19:30 w bazylice odbędą się próby dla kandydatów do bierzmowania, obecność obowiązkowa.
  6. Na ostatnią przed wakacjami katechezę dla dorosłych poświęconą katolickiemu Credo zapraszamy we wtorek 7 czerwca o godz. 19:15. Katechezę poprowadzi br. Sylwan Ogłoza.
  7. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek o godz. 17.00.
  8. ŚWIĘCENIA PREZBITERATU i DIAKONATU alumnów naszego seminarium odbędą się w naszej bazylice w najbliższą sobotę 11 czerwca o godz. 13.00. Wśród nich święcenia diakonatu przyjmie nasz parafianin br. Olaf Sławomir Setlak. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń.
  9. Wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędą się zgodnie z rozporządzeniem metropolity katowickiego, ks. Abp. Wiktora Skworca we wszystkich parafiach archidiecezji w przyszłą niedzielę 12 czerwca. Szczegółowe informacje o wyborach do Rady wraz z listą osób kandydujących dostępne są w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
  10. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wyruszymy z procesją eucharystyczną na ulice naszej Parafii. Procesja przejdzie ulicami: Franciszkańską, Piotrowicką, Poleską, Bronisławy i Panewnicką na Plac Klasztorny. Prosimy mieszkańców tych ulic, aby na czas procesji w miarę możności nie parkować tam samochodów w sposób utrudniający procesję. Prosimy także parafian o udekorowanie okien i domów, zwłaszcza na trasie procesji.

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!