Ogłoszenia parafialne 05.09-12.09.2021

Z racji na bierzmowanie przypominamy, że w niedzielę nie ma nabożeństwa o godz. 16:00, a Msza o 16:30 przeznaczona jest dla osób, które przystąpią do sakramentu bierzmowania, rodziców, oraz związanych
z przyjętą wcześniej intencją mszalną.

W poniedziałek o godz. 6:45 Msza św. w int. O. Magnusa i br. Ryszarda z okazji imienin zakonnych.

Obchody liturgiczne tygodnia:

• w środę – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • w czwartek – Wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce;
  • w przyszłą niedzielę Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.

Dzieci zapraszamy na MSZĘ ŚW. SZKOLNĄ w piątek o godz. 17.00.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zainauguruje nowy rok formacyjny Mszą św. i adoracją Pana Jezusa. we wtorek o 19:30 w krypcie bazyliki.

Oaza młodzieżowa rozpocznie formacje Eucharystiąw krypcie bazyliki w piątek o 19:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Bazylikowa Schola Liturgiczna Anima Symphonizans serdecznie zaprasza chętnych do współtworzenia Liturgii poprzez śpiew. Chętnych zapraszamy na próby, które odbywają się w Niedziele o godz. 17.30 w salce WSD, lub o kontakt bezpośrednio z dyrygentem, p. Łukaszem Kurpasem.

W przyszłą niedzielę nasi neoprezbiterzy O. Radosław i O. Tarsycjusz będą głosili słowo Boże i po Mszach św. będą udzielali błogosławieństwa prymicyjnego.

Z tyłu bazyliki dostępny jest bieżący numer Gościa Niedzielnego. Z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej wyszedł także specjalny Numer Gościa Niedzielnego poświęcony tym postaciom. Kosztuje on 10 zł i jest do nabycia od dziś do końca października z tyłu bazyliki, w zakrystii, a w tygodniu przy furcie. .

Informujemy, że zapowiadane w ubiegłą niedzielę szczepienia przeciw COVID-19, organizowane przez Urząd Wojewódzki w Katowicach w mobilnym punkcie przy naszej bazylice, zostały odwołane.