Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 05.12-12.12.2021 r.

1. Dziękujemy o. Norbertowi za wygłoszoną homilię.

2. Z racji na I. niedzielę miesiąca zapraszamy o godz. 16.00 na nabożeństwo ku czci NSPJ.

3. Dziękujemy z serca za podarowaną żywność w ramach piątkowej i sobotniej akcji „Tak! Pomagam” w sklepach sieci Biedronka.

4. Archidiecezja katowicka prosi o zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z przodu bazyliki przygotowaliśmy skarbonkę na wspomniany cel.

5. Zapowiedziany kiermasz charytatywny, rozpocznie się dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 8:00 w korytarzu przy furcie klasztornej i będzie trwał aż do wyczerpania rękodzieł. Koło Robótek Ręcznych oferuje kartki, ozdoby, odzież. Dochód będzie przeznaczony na misje franciszkańskie.

6. Ze względu na budowę żłóbka Msza Święta o godz. 12:00 oraz wszystkie pogrzeby będą celebrowane w krypcie bazyliki.

7. Miejski Dom Kultury „Ligota” serdecznie zaprasza na koncert Koła Miłośników Śląskiej Pieśni pt: „Pieśni o św. Barbarze”, który odbędzie się 6 grudnia o godz. 19:15 w naszej bazylice, przed ołtarzem św. Barbary. W repertuarze koncertu znajdą się pieśni o żywocie św. Barbary oraz jej więzi z górniczą Bracią. Koncert dedykowany jest wszystkim górnikom.

8. W środę 8 grudnia będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy Świętych będzie jak w dzień powszedni, plus dodatkowa Msza Święta o godz. 17:00 w krypcie. W tym samym dniu o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta z okazji 30 rocznicy powstania Radia Maryja przy naszej bazylice a o godz. 18.30 w intencji Dzieci Maryi oraz ich rodzin. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

9. Wspólnota Zacheusz zaprasza w piątek 10 grudnia o 19.00 na wspólnotowe wyjście do kina Helios, w galerii Libero na film „Nędzarz i madame”. Spotykamy się pod kinem 20 min. wcześniej.

10. W przyszłą niedzielę 12 grudnia o godz. 15:00 w bazylice rozpocznie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie.

11. Także w przyszłą niedzielę Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski poprowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji Chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry.

12. Seniorów naszej parafii zapraszamy na spotkanie świąteczne organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, które odbędzie się 16 grudnia o godz. 16.00 w kawiarence parafialnej. Zapisywać się można w Biurze Radia Maryja. Ilość miejsc ograniczona. 

13. Z racji na niejasną sytuację epidemiologiczną planowane odwiedziny duszpasterskie, które miały się dzisiaj rozpocząć w tradycyjnej formie, zostają zawieszone. Skoro nie jest wskazane, aby pójść do wszystkich parafian, wybraliśmy inną formę kolędy, mianowicie pójdziemy do tych rodzin, które nas osobiście zaproszą. Zaproszenie takie można złożyć w dwojaki sposób: dzwoniąc na furtę klasztorną (32 2526870) lub wypełniając, krótki formularz zgłoszeniowy; formularze dostępne są z tyłu bazyliki i przy furcie klasztornej; wypełniony formularz należy wrzucić do specjalnie przygotowanej skarbony w kościele. Ze względów organizacyjnych zgłoszenie będą przyjmowane do 26 grudnia. Nowy plan odwiedzin duszpasterskich zostanie podany po Bożym Narodzeniu. Kolędę planujemy rozpocząć w styczniu 2022 r.

14. Prosimy, aby korzystać ze strony internetowej parafii, ponieważ tam znajduje się pełna wersja powyższych ogłoszeń oraz szczegóły wszystkich proponowanych wydarzeń.

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!