Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 06.03-13.03.2022 r.

 1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:30.
 2. Zachęcamy do obchodów piątkowej Drogi krzyżowej na kalwarii. Początek z bazylice o godz. 16:30. W bazylice Droga krzyżowa będzie celebrowana o godz. 9:30 i 18:00. Dzieci zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00, po której odbędzie się Droga krzyżowa z ich udziałem.
 3. Przypominamy o odpuście zupełnym, który można zyskać, pod zwykłymi warunkami, za udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej oraz Gorzkich Żali.
 4. Legion Maryi chciałby utworzyć w naszej parafii nową wspólnotę. Zainteresowanych zapraszamy do kawiarenki parafialnej we wtorek 8 marca o godz. 10:00.
 5. Modlitwa o pokój „W duchu Asyżu”. Za przykładem św. Jana Pawła II, który zgromadził przedstawicieli różnych religii w Asyżu, aby modlili się o pokój, zapraszamy na podobne międzyreligijne spotkanie, które odbędzie się w bazylice w środę 9 marca o godz. 17:30.
 6. „Gomer – serce niekompletne” to spektakl, który odbędzie się w sobotę 12 marca o godz. 20:00 w Domu Parafialnym. Jest to historia miłości biblijnego proroka Ozeasza i jego żony Gomer. Przedstawienie przeprowadzi nas przez różne etapy ich relacji. Wspólnie z bohaterami podejmujemy refleksję nad tym, jaka jest prawdziwa miłość i czy potrafimy ją dostrzec w naszym życiu.
 7. Wielkopostne rekolekcje parafialne odbędą się od 13 do 16 marca. Program rekolekcji jest dostępny na rozwieszonych plakatach, w Internecie, a także w „Głosie Świętego Ludwika”, który jest dostępny przy wyjściu z bazyliki.
 8. Zapraszamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji. Zachęcamy do podjęcia jednej zadeklarowanej godziny adoracji dogodnej dla siebie. Aktualnie poszukujemy osoby, która podjęłaby się adoracji od godz. 3:00 do 4:00 w każdą noc z czwartku na piątek.
 9. Katolickie Liceum oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Emila Szramka w Katowicach zapraszają na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę 12 marca w godzinach od 10:00 do 13:00 przy ulicy Kobylińskiego 4.
 10. Dzień Fatimski przypada w przyszłą niedzielę. Msza Święta w intencji chorych, rencistów i emerytów, będzie odprawiona o godz. 16:30.
 11. „Wspólnie dla Ukrainy”. Z całego serca dziękujemy za Wasze hojne ofiary pieniężne, które niezwłocznie przekazaliśmy Caritasowi na pomoc Ukrainie. Dziękujemy także za Wasze dary rzeczowe, które za pośrednictwem Zakonu Maltańskiego dotarły już do potrzebujących. Ich ilość oraz jakość budzą nasz szczery podziw. Dziękujemy osobom i rodzinom, które zadeklarowały chęć przyjęcia uchodźców do własnych domów. Zarówna klasztor, jak i wspomniane rodziny, czekają na uchodźców. Niech Bóg wynagrodzi Wam obfitą miarą Waszej hojności.
 12. Ruszyła akcja „Paczka dla Ukrainy”. Jest to inicjatywa Caritas, do której chcemy się włączyć. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki dla rodzin na Ukrainie oraz dla uchodźców, którzy dotarli już do Polski. Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 34 produktów, która jest dostępna w na stronie diecezjalnej Caritas (https://katowice.caritas.pl) oraz na FB i stronie internetowej parafii. Tam też znajduje się opis całej akcji. Paczki można zostawiać na furcie klasztornej, aż do odwołania. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów.
 13. „Szpital w Tarnopolu”. Nasi bracia posługujący z Tarnopolu na Ukrainie współpracują z miejskim szpitalem, który przyjmuje rannych cywilów i wojskowych, głównie z Kijowa i okolic. Potrzebne są: opaski uciskowe hemostatyczne, antyseptyki (Braunol, Octenisept), materiały opatrunkowe, sterylne fartuchy chirurgiczne, pulsoksymetry, cewniki urologiczne, wenflony, itp. Zamówiliśmy to wszystko w hurtowniach medycznych. Prosimy także o Waszą pomoc. Wymienione rzeczy można zostawić na furcie klasztornej do wtorku wieczora, do godz. 19:30. W środę rano zostaną przewiezione do Tarnopola.

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!