Ogłoszenia parafialne 07.11-14.11.2021 r.

1. Dziękujemy o. Andrzejowi Derdziukowi z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów za wygłoszone słowo Boże.
  2. Dzisiaj o godzinie 16:00 zapraszamy na niedzielne nieszpory za zmarłych poprzedzone odczytaniem poleconych „wypominek” – Msza Święta w ich intencji zostanie odprawiona o godz. 20:00.
  3. Jutro 8 listopada zakończymy oktawę modlitwy za zmarłych – o godz. 18:00 zapraszamy na Różaniec, po którym o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza Święta w ich intencji.
  4. We wtorek 9 listopada wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do bazylikowej krypty na Mszę Świętą i adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. W środę 10 listopada zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w auli św. Franciszka w Domu Parafialnym o godz. 19:30.
  6. W czwartek 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny oraz za poległych w jej obronie zostanie odprawiona o godz. 12:00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  7. W sobotę 13 listopada przypada Dzień Fatimski – jego program jest dostępny w gablotkach parafialnych oraz na FB i stronie internetowej parafii.
  8. Także w sobotę, o godz. 16:30, zapraszamy na Mszę Świętą z udziałem osób ubogich i potrzebujących oraz osób związanych z posługą charytatywną naszej parafii i klasztoru – kontynuacją wspólnej modlitwy będzie spotkanie przy ciepłym posiłku w Domu Parafialnym.
  9. W przyszłą niedzielę, 14 listopada, będziemy obchodzili Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Niedzielne kazanie wygłosi o. Radosław, opiekun zespołu charytatywnego, a p. Agata Proszowska, koordynatorka tej posługi, podzieli się informacjami o naszej działalności. Po każdej Mszy Świętej będziemy proponowali jabłka oraz świeży sok jabłkowy jako „cegiełkę” wspierającą dzieci, ubogich i potrzebujących z naszej parafii oraz funkcjonowanie Domu Parafialnego.
  10. Ponadto przyszła niedziela obchodzona jest w naszej archidiecezji jako Dzień Muzyki Sakralnej – stąd wszystkie grupy muzyczne związane z naszą parafią i klasztorem ubogacą muzycznie niedzielne Msze Święte. Popołudniu, o godz. 17:30, zapraszamy na koncert muzyki sakralnej. Program dnia jest dostępny w gablotkach parafialnych oraz na FB i stronie internetowej parafii.
  11. „Daję słowo” to projekt dotyczący Pisma Świętego – jeśli masz więcej niż jedną katolicką Biblię i chciałbyś się nią podzielić z tym, który jej nie posiada, to prosimy, przynieś ją na furtę klasztorną, a my znajdziemy dla niej adresata.
  12. Z okazji niedawnego jubileuszu 750-lecia śmierci patrona parafii, św. Ludwika króla Francji, nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Francji, która odbędzie się w dniach 21-28 maja 2022 roku. Program pielgrzymki znajduje się w gablotkach parafialnych oraz na stronie internetowej parafii, tam też można zgłosić swój udział.
  13. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę w naszej bazylice i życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!