OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1.01.2023 r. – 08.01.2023 r.

1. Zapraszamy o godz. 16.00 na kolędowanie.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

3. W piątek 6 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte będą celebrowane jak w każdą niedzielę.

4. Również w piątek zapraszamy do Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym na przedstawienie pt.: „Żywa szopka – jasełka na serio”, przygotowane przez młodzież
z Franciszkańskiego Centrum Trzej Towarzysze w Chorzowie. Przedstawienie będzie można oglądać o g. 12.15, 13.45, 15.15 oraz 17.45.

5. Kancelaria parafialna w czasie kolędowym i w czasie ferii (2.01.-2.02.2023) będzie czynna: poniedziałek, środa i piątek 16.00-18.00 oraz wtorek i czwartek 10.00-12.00

6. W niedzielę 8 stycznia po Mszach Św. o 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30 jak co roku Kolędnicy Misyjni z naszej parafii wystąpią z krótkim programem i kolędowaniem, by pomagać swoim rówieśnikom w ramach Ogólnopolskiej Akcji Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. W tym roku wszystkie zebrane ofiary zostaną przekazane dla dzieci z Papui Nowej Gwinei.

7. Trwają adoracje przy żłóbku Pana – przypominamy, że szczegółowy plan adoracji można znaleźć na plakatach i stronie internetowej parafii.
• W środę 4 stycznia o godz. 19:30 – Harcerze i Skauci z Zespołem „SŁONECZNI”.
• W piątek 6 stycznia o godz. 16:30 zgromadzi się Międzynarodowy Ruch Duchowości Małżeńskiej „Equipes Notre Dame”.
• W sobotę 7 stycznia o godz. 16:00 Adoracja Związku Górnośląskiego.
• W niedzielę 8 stycznia o godz. 14:00 Domowy Kościół Archidiecezji katowickiej, a o 16.30 Adoracja kobiet i dziewcząt.

8. Zapraszamy do zwiedzania stajenki w Bazylice oraz ruchomego żłóbka i żywej szopki w ogrodzie klasztornym.

9. Dziękujemy za zaproszenie na kolędę i uprzejmie prosimy, aby rodziny, które nas zaprosiły, zapoznały się z jej planem, który można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz w gablotkach. Kolędę rozpoczynamy 2 stycznia.

10. W dniach od 26 czerwca do 3 lipca 2023 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Medjugorie. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach w gablotach oraz na stronach mass mediów naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę przy Furcie klasztornej.

Na początku nowego roku kalendarzowego, parafianom i obecnym gościom, z serca życzymy – wszystkiego Bożego.