Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1.10.2023 r. – 8.10.2023 r.

1. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45. W zakrystii mogą się zapisywać poszczególne grupy parafialne do prowadzenia modlitwy różańcowej.

2. ZBIÓRKA CHARYTATYWNA NA MAROKO

Dziś na prośbę Diecezjalnego Caritas będzie można złożyć do skarbony umieszczonej z przodu bazyliki ofiarę dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi, które dotknęło mieszkańców Maroka.

3. KONCERT „NOX VENIT”

Dziś w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej zapraszamy na koncert zespołu wokalnego Nox Venit pt. Chóralne spojrzenie na Modlitwę Pańską, który odbędzie się o godz. 17.30 w naszej bazylice.

4. SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Zakończyliśmy zapisy do grona kandydatów do bierzmowania. Spotkanie organizacyjno – informacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek 10 października o godz. 18.30 w Auli św. Franciszka (Dom Parafialny). Natomiast pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w środę 18 października o godz. 18.30.

5. TRANSITUS

We wtorek 3 października, zapraszamy o godz. 19.30 na Nabożeństwo Transitus upamiętniające śmierć św. Franciszka.

6. UROCZYSTOŚĆ ŚW. FRANCISZKA

W środę przypada Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela trzech zakonów. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

O godz. 12.00 zapraszamy na Eucharystię z udziałem Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej z całego Regionu. Kancelaria parafialna w środę, będzie nieczynna.

7. I CZWARTEK, I PIĄTEK i I SOBOTA MIESIĄCA

W tym tygodniu przypadają: I czwartek i I piątek miesiąca. Zapraszamy dzieci na Mszę Św. szkolną w piątek o godz. 17.00. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy również do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej na Kalwarii, początek o godz. 16.30 w Bazylice.

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na miesięczne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 7 października. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 9.00, następnie różaniec i spotkanie w Domu Parafialnym.

8. ŚLUBY WIECZYSTE

W sobotę 7 października podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się Uroczystość ślubów wieczystych, które złożą br. Hiob i br. Aleksander.

9. DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE – FODA

W nowym roku akademickim działające przy naszym klasztorze Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie – FODA zaprasza studentów do udziału w spotkaniach pozwalających pogłębić wiarę i poznać ciekawych przyjaciół.

10. DOROSŁA LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Pragniemy w naszej parafii poszerzyć wspólnotę służących przy ołtarzu Chrystusa. Bycie ministrantem nie jest tylko dla najmłodszych. Zaproszenie kierujemy dla byłych ministrantów, a dzisiaj już ojców, osób wolnych, a może i dziadków, z naszej parafii oraz dla tych mężczyzn, którzy sympatyzują z naszą bazyliką. Spotkanie organizacyjne: 20 października o 20:00 w Domu Parafialnym. Obecność na spotkaniu organizacyjnym nie wiąże się z włączeniem w grupę. Zapraszamy i odwagi! 

11. CHÒR ŚW. GRZEGORZA

Nasz bazylikowy Chór św. Grzegorza serdecznie zaprasza do wspólnego śpiewu. Próby odbywają się w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 18.00 do 19.30 w salce chóru nad FODĄ.

12. ŚWIETLICA ŚW. FRANCISZKA

Serdecznie zapraszamy dzieci od 7 roku życia, uczniów szkoły podstawowej, do Świetlicy Parafialnej św. Franciszka. Świetlica będzie czynna od 2 października, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 14 do 18 – w budynku Domu Parafialnego, przy ul. Związkowej 20. Zapewniamy wspólne odrabianie lekcji, kreatywne i wesołe spędzanie czasu, zabawy grupowe, ruchowe i integracyjne, a wszystko to w radosnym duchu franciszkańskim.

13. ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU 

We wtorek (3.10) i środę (4.10) można przynosić do klasztoru od strony FODY zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Środki pozyskane z tej akcji są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom. Szczegóły na plakatach i ulotkach za ławkami.

14. KAWA I CIASTO W STARYM REFEKTARZU

Od niedzieli 15 października zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który będzie czynny w każdą niedzielę od godziny 9.00 do 13.00.

15. KONCERT ORGANOWY LAUREATÓW 

W sobotę 14 października o godz. 16.30 w Bazylice, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych odbędzie się koncert organowy z udziałem Laureatów XXI Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Petra Ebena w Opawie. Wystąpią: Mariusz Kozieł – organy, oraz Mariusz Wycisk – organy. Koncert poprowadzi Barłomiej Barwinek. Szczegóły na plakatach.

16. RÓŻNE

• Dzieci z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą w niedziele o godz. 9:30.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.