Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.09.2023 r. – 17.09.2023 r.

1. ZAPISY DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

Młodzież klas ósmych i starszą, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, może się zapisywać przez formularz dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

2. DZIEŃ FATIMSKI

Dzień Fatimski będziemy przeżywali w środę 13 września według następującego porządku:

  • 9.00 – modlitwa różańcowa – część radosna,
  • 9:30 – Msza św. w intencji chorych i cierpiących
    z błogosławieństwem lourdzkim,
  • 12.00 – Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławieństwo dzieci, a następnie modlitwa różańcowa – część bolesna,
  • 17:45 – nabożeństwo różańcowe – część chwalebna,
  • 18:30 – Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

Po Mszy św. procesja z Figurą Matki Bożej na placu bazylikowym zakończona nieszporami maryjnymi w bazylice. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.

Dni Fatimskie zakończymy uroczystą procesją 13 października br.

3. ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA

W czwartek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową na Kalwarii. Prosimy o zabranie świec i pochodni. Prosimy również o przyniesienie ze sobą krzyży, które poświęcimy na zakończenie Drogi Krzyżowej.

4. JUBILEUSZ SIÓSTR SŁUŻEBNICZEK

W sobotę siostry służebniczki będą świętować Jubileusz 100 – lecia Prowincji. Msza św. jubileuszowa w bazylice o godz. 10.30.

5. APEL JASNOGÓRSKI Z ŚW. JANEM PAWŁEM II

W sobotę, z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w krypcie bazyliki, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II.

6. ROZPOCZĘCIE ROKU FORMACJI MINISTRANTÓW

Rozpoczęcie roku formacyjnego dla ministrantów w sobotę 16 września Mszą świętą o 9.00. Następnie zbiórka w salce ministranckiej.

7. ZAPISY DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW.

Zapisy dzieci do Wczesnej Komunii Świętej odbędą się 18 września br., w godzinach od 18.00 do 19.00 w Domu Parafialnym na II piętrze.

8. SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 25 września. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30.

9. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwa nieustanie w dzień i w nocy przez cały tydzień. Zachęcamy do podjęcia jednej zadeklarowanej godziny adoracji dogodnej dla siebie. Aktualnie poszukujemy osoby, która podjęłaby się adoracji w nocy z czwartku na piątek od godz. 1:00 do 2:00. Deklaracje znajdują się w kaplicy adoracji i na stronie parafialnej.

10. ZBIÓRKA PRZYBORÓW SZKOLNYCH

Nasz Zespół Charytatywny serdecznie dziękuje za wszystkie ofiarowane przybory szkolne. Wszystkie zebrane rzeczy trafiły do potrzebujących dzieci i młodzieży naszej parafii.

11. SCHOLA DZIECIĘCO – MŁODZIEŻOWA

Wszystkie dzieci, które poprzez śpiew lub granie na instrumencie, chciałyby się zaangażować w tworzenie Scholii Dziecięco-Młodzieżowej, zapraszamy na próby w niedziele po Mszy Św. o godz. 9.30 do salki Chóru św. Grzegorza, obok FODY.

12. RÓŻNE

• Zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godz. 16.00.

• Dzieci z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą w niedziele o godz. 9:30.

• Z tyłu bazyliki dostępny jest jubileuszowy numer Gościa Niedzielnego. Koszt 10 zł.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.

• Dyrekcja Niepublicznego Przedszkola Skrable, mieszczącego się przy ul. Szafirowej 5 w Katowicach informuje, że można jeszcze zapisać dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Przedszkole znajduje się w spokojnym i bezpiecznym miejscu. Oferta zajęć dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań dzieci, a małe i kameralne grupy umożliwiają indywidualne podejście do każdego dziecka. Przedszkole zapewnia także pomoc psychologiczo-pedagogiczną zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Więcej informacji na stronie www.przedszkoleskrable.pl a także u dyrekcji przedszkola.