Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.06.2023 r. – 18.06.2023 r.

1. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy dziś o godz. 16.00, a w tygodniu o godz. 18.00.

2. OKTAWA BOŻEGO CIAŁA

Do piątku trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do uczestnictwa w procesjach eucharystycznych, które będą się odbywały w tygodniu po Mszy św. wieczornej na Placu Klasztornym, natomiast w niedzielę w czasie nabożeństwa o godz. 16.00

3. ŚWIĘTO ŚW. ANTONIEGO i DZIEŃ FATIMSKI

We wtorek 13 czerwca przypada Święto Św. Antoniego z Padwy oraz Dzień Fatimski. Z okazji Święta św. Antoniego po każdej Mszy św. będzie poświecenie lilii.

Dzień Fatimski będziemy przeżywali według wg następującego porządku:

  • 9.00 – modlitwa różańcowa – część radosna,
  • 9:30 – Msza św. w intencji chorych i cierpiących z błogosławieństwem lourdzkim,
  • 12.00 – Msza św. w intencji uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławieństwo dzieci, a następnie modlitwa różańcowa – część bolesna.,
  • 17:45 – nabożeństwo różańcowe – część chwalebna,
  • 18:30 – Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

Po Mszy św. procesja eucharystyczna z racji na przypadającą Oktawę Bożego Ciała.

Dni Fatimskie zakończymy uroczystą procesją 13 października br.

4. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PRYMICYJNE

W przyszłą niedzielę bracia neobrezbiterzy br. Olaf i br. Szczepan po Mszach Św. będą udzielać błogosławieństwa prymicyjnego.

5. MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 

Również w przyszłą niedzielę 18 czerwca o godz. 9.30 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Św. dziękczynną za kolejny rok szkolny
i katechetyczny.

6. WIECZÓR FILMOWY

Zapraszamy na Wieczór Filmowy 13 czerwca we wtorek o godz. 16.15 do Domu Parafialnego. Na film pt. Siła modlitwy.

7. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH

Na katechezę dla dorosłych, która zakończy cykl poświęcony katolickiemu Credo zapraszamy we wtorek 13 czerwca po Mszy Św. wieczornej i procesji do krypty.

8. APEL Z ŚW. JANEM PAWŁEM II

W piątek 16 czerwca o godz. 12.00 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II.

9. PIKNIK RODZINNY W OGRODZIE KLASZTORNYM

Zapraszamy rodziny z dziećmi na piknik rodzinny, który odbędzie się 17 czerwca 2023 r. w ogrodzie klasztornym. Piknik rozpoczniemy o godz. 15:00, planowany koniec ok. godz. 19.00. W programie: gry i zabawy dla najmłodszych, oraz ognisko.
Chcemy w tym dniu przede wszystkim razem się spotkać i miło wspólnie spędzić czas. Formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej ma nam pomóc ustalić przybliżoną liczbę uczestników, aby móc lepiej się przygotować.

10. RÓŻNE

• Dzisiaj zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który będzie czynny dla Was od godziny 11.00 do 16.00.

• W czwartek 15 czerwca o godz. 18:30 zapraszamy na Mszę Świętą imieninową w intencji br. Wita Chlondowskiego, wikariusza prowincji.

• W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. jak w dzień powszedni. Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• Na korytarzu przy furcie w dalszym ciągu można zostawiać resztki świec, które zostaną przetopione w celu zrobienia świec okopowych dla ukraińskich żołnierzy.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.