OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.09.-18.09.2022 R.

Obchody liturgiczne tygodnia:
• w poniedziałek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji,
• we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
• w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
• w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
• w piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa,
• w sobotę – święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu.

1. Młodzież klas ósmych i starszą, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, może się zapisywać przez formularz dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

2. Zapisy dzieci do wczesnej Komunii Świętej odbędą się we wtorek – 13 września, o godzinie 18.00 w Domu Parafialnym na II piętrze.

3. We wtorek 13 września, przypada Dzień Fatimski wg następującego porządku:
• 9.00 modlitwa różańcowa – część radosna,
• 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących z błogosławieństwem lourdzkim,
• 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławieństwo dzieci, a następnie modlitwa różańcowa – część bolesna.
• 18:00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna,
• 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.
• Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej na placu bazylikowym zakończona nieszporami maryjnymi w bazylice.

4. W środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Drogę Krzyżową na Kalwarii. Prosimy o zabranie świec i pochodni. Prosimy również o przyniesienie ze sobą krzyży, które poświęcimy na zakończenie Drogi Krzyżowej.

5. W piątek, z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II.

6. Wszystkie dzieci, które poprzez śpiew lub granie na instrumencie, chciałyby się zaangażować w tworzenie Scholii Dziecięco-Młodzieżowej, zapraszamy na próby w niedziele po Mszy Św. o godz. 9.30 do salki Chóru św. Grzegorza, obok FODY.

7. Pierwsze spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 19 września. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30.

8. W niedzielę 25 września będziemy przeżywać w naszej wspólnocie Niedzielę Budzenia Powołań. Chcemy w tym dniu szczególnie dziękować Panu Bogu za dar powołań oraz modlić się o nowe powołania franciszkańskie do naszej prowincji zakonnej. W ten dzień zbierzemy przed kościołem ofiary na utrzymanie i kształcenie naszych braci w formacji.

9. Na kontynuację cyklu katechez dla dorosłych: Credo, a więc dotyczących wyznania naszej wiary zapraszamy w każdy ostatni wtorek miesiąca do Bazyliki po Mszy Św. wieczornej (ok. godziny 19.15). Najbliższa katecheza odbędzie się 27 września.

10. Z tyłu bazyliki dostępny jest bieżący numer Gościa Niedzielnego. Kolejny numer Głosu św. Ludwika ukaże się 2 października.

Śląskie Stowarzyszenie Alzheimerowskie 17.09.2022r. zaprasza Seniorów na bezpłatne badania pamięci, które odbędzie się 17.09.2022r. w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym
w Katowicach- Ligocie ul. Medyków 14. Badania przeprowadzą Specjaliści z Kliniki.
Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem telefonu 797021361 (ilość miejsc ograniczona).

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!