Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 12.06-19.06.2022 r.

  1. Zgodnie z rozporządzeniem ks. Abp. Wiktora Skworca we wszystkich parafiach archidiecezji odbywają się dziś wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Kodeks Prawa Kanonicznego mówi, że Rada Duszpasterska stanowi organ doradczy dla tych, którzy z urzędu podejmują troskę pasterską o wspólnotę parafialną. Według norm ustalonych przez biskupa diecezji ma ona pomagać duszpasterzom w organizowaniu kultu Bożego, prowadzeniu dzieł apostolskich i charytatywnych. Udział w dzisiejszym głosowaniu na przedstawionych kandydatów jest więc znakiem naszej wspólnej odpowiedzialności za tę cząstkę Kościoła, którą stanowimy. Przed głównym wejściem do bazyliki każdy pełnoletni parafianin może oddać głos na dwóch kandydatów na specjalnej karcie. Informacje o kandydatach są dostępne w gablotkach i na tronie internetowej parafii.
  1. Na nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ zapraszamy dziś o godz. 16.00, a w tygodniu o godz. 18.00.
  2. W poniedziałek 13 czerwca przypada ŚWIĘTO ŚW. ANTONIEGO Z PADWY. W tym dniu Młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. bp. Grzegorza Olszowskiego podczas Mszy św. o godz. 18:30. W związku z tą uroczystością tradycyjne obchody dnia fatimskiego zakończą się po Mszy św. o 12.00 błogosławieństwem dzieci i modlitwą różańcową. Nie będzie też nabożeństwa czerwcowego. Na samą Eucharystię wieczorną, z racji na ograniczoną ilość miejsc w bazylice, zapraszamy najbliższą rodzinę kandydatów i osoby związane z przyjętą wcześniej intencją Mszy św. KANCELARIA PARAFIALNA W PONIEDZIAŁEK PO POŁUDNIU BĘDZIE NIECZYNNA.
  1. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Z procesją eucharystyczną wyjdziemy na ulice naszej parafii po Mszy o 9.30, którą odprawimy w bazylice. Procesja przejdzie ulicami Franciszkańską, Piotrowicką, Poleską, Bronisławy i Panewnicką na Plac Klasztorny. Ołtarze staną: I przy ul. Piotrowickiej obok Ośrodka Zdrowia Epione, II na rogu ul. Piotrowickiej i Poleskiej, III przy ul. Bronisławy i IV na Placu Klasztornym. O zbudowanie ołtarzy prosimy tradycyjnie wspólnoty FZŚ, Żywego Różańca, Domowego Kościoła i Lektorów, o pomoc prosimy także osoby nalężące do innych wspólnot i pozostałych parafian zwłaszcza mieszkających w pobliżu stawianych ołtarzy. Każdy może włączyć się w to dzieło np. składając ofiarę na kwiaty do ołtarzy do skarbony wystawionej w bazylice. Prosimy by w miarę możności nie parkować samochodów na trasie procesji w sposób utrudniający jej przejście. Prosimy także parafian o udekorowanie okien i domów. Prosimy wszystkich, którzy mają taką możliwość, o przynoszenie na furtę klasztorną płatków kwiatowych dla dzieci uczestniczących w procesji, także podczas dni oktawy.
  2. w Boże Ciało oraz w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy pogrzebowe prosimy załatwiać w piątek przez furtę klasztorną.
  3. W Oktawie Bożego Ciała Procesje eucharystyczne będą się odbywały po nabożeństwie i Mszy św. wieczornej na Placu Klasztornym.
  4. Mszy św. szkolnej dla dzieci w piątek po Bożym Ciele nie będzie.

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!