Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 12.09-19.09.2021 r.

Dziękujemy naszym neoprezbiterom O. Radosławowi i O. Tarsycjuszowi za głoszone dziś Słowo Boże.

Po Mszy św. będzie można przyjąć od nich błogosławieństwo prymicyjne.

Zgodnie z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, przed bazyliką zbierana są dziś ofiary na wsparcie działań Caritas wobec uchodźców z Afganistanu.

Zapraszamy na NIESZPORY MARYJNE dzisiaj o godz. 16.00.

W poniedziałek – DZIEŃ FATIMSKI wg następującego porządku: o godz. 9:00 modlitwa różańcowa; o 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących z błogosławieństwem lourdzkim; o 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławienie dzieci i modlitwa różańcowa – tajemnice bolesne; o 18:00 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna i o 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego. Po Mszy św. PROCESJA Z FIGURĄ MATKI BOŻEJ na placu bazylikowym zakończona nieszporami maryjnymi w bazylice.

We wtorek – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Po Mszy św. wieczornej będzie Droga Krzyżowa na Kalwarii. Prosimy o zabranie świec i pochodni. Prosimy również o przyniesienie ze sobą krzyży, które poświęcimy na zakończenie Drogi Krzyżowej.

W czwartek, z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem
św. Jana Pawła II a o godz. 21.00 APEL JASNOGÓRSKI ze św. Janem Pawłem II.

Pozostałe obchody liturgiczne w tym tygodniu:

  • – W poniedziałek Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • – W środę Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
  • W czwartek Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;
  • – W piątek ŚWIĘTO STYGMATÓW ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU;
  • – W sobotę ŚWIĘTO ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, ZAKONNIKA, PATRONA POLSKI I PATRONA MŁODZIEŻY.

Schola Liturgiczna pod dyrekcją p. Kamila Gojowego zaprasza na próby w środy o godz. 19.00 do domu parafialnego.

MSZA ŚW. SZKOLNA dla dzieci w piątek o godz. 17.00.

Świetlica prowadzona przez Siostry Franciszkanki w Domu Parafialnym zaprasza dzieci na zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 19.00. Kontakt dla nowo zgłaszanych dzieci przez Kawiarenkę parafialną od godz. 15.00.

Zapraszamy w sobotę na XIII Panewnicki Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.

W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona będą głównie przeznaczone na potrzeby naszej bazyliki, klasztoru i parafii. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w bazylice oraz przez przelewy bankowe. Ofiarodawców zapewniamy o naszej modlitwie.

Z tyłu bazyliki dostępny jest bieżący numer Gościa Niedzielnego. Do nabycia jest także specjalny Numer Gościa Niedzielnego wydany z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej w cenie 10 zł.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!