Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.11.2023 r. – 19.11.2023 r.

1. XV DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM

Dziś obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, po Mszy Św. do skarbony umieszczonej z przodu w bazylice można złożyć ofiarę na pomoc dla chrześcijan żyjących na Bliskim Wschodzie.

2. KOLĘDA – ZAPISY

Drodzy Parafianie, pragniemy jak co roku odwiedzić Wasze domy z tradycyjną kolędą. Chcemy zaprosić Was do wspólnej modlitwy i rozmowy. Kierując się troską o tych, którym rzeczywiście zależy na spotkaniu z duszpasterzem, w naszej parafii postanowiliśmy na stałe wprowadzić kolędę w formie zapisów.

Na kolędę można się zapisać:

  • poprzez wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego,
  • osobiście wrzucając kartę z danymi do skarbony z tyłu bazyliki,
  • zostawiając kartę z danymi na furcie klasztornej,
  • telefonicznie dzwoniąc na furtę.

Zapisy przyjmowane są do 20 grudnia 2023 r. Porządek odwiedzin kolędowych zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablotkach 23 grudnia 2023 r.

Planowany początek kolędy to 2 stycznia 2024 r. Kolędę w tygodniu rozpoczynać będziemy o godzinie 16:00, w soboty i niedzielę natomiast o godzinie 14:00.

Prosimy również o poinformowaniu osób z sąsiedztwa, które ze względu na wiek, czy inne niedogodności, mogą nie dowiedzieć się o potrzebie zapisów.

3. VII ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

W sobotę o godz. 16:00, zapraszamy na Mszę Świętą z udziałem osób ubogich i potrzebujących oraz osób związanych z posługą charytatywną naszej parafii i klasztoru do krypty bazyliki – kontynuacją wspólnej modlitwy będzie spotkanie przy ciepłym posiłku w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę w całym Kościele obchodzić będziemy ustanowiony przez papieża Franciszka VII ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH.

Zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę kurtek, swetrów i innej zimowej odzieży. Prosimy by przynoszona odzież była w dobrym stanie, będzie też można nabyć jabłka i wykonane przez wolontariuszy mini ikonki – cegiełki Świętej Rodziny. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na charytatywną działalność parafii.

4. SPEKTAKL MUZYCZNY – MARYJA w SPODKU

W niedzielę w zakrystii, a w tygodniu na furcie klasztornej są do nabycia ostatnie bilety na spektakl muzyczny „Maryja”, który odbędzie się 15 listopada w katowickim Spodku. Ceny biletów od 50 zł do 120 zł. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

5. PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

W dniach od 6 do 13 maja 2024 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii.

6. MODLITEWNY WIECZÓR U SIÓSTR SŁUŻEBNICZEK

Siostry Służebniczki NMP z okazji 100 rocznicy powstania Prowincji oraz urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego, zapraszają 14 listopada na godz. 17.00 do dolnej kaplicy Serca Pana Jezusa na Modlitewny Wieczór z wprowadzeniem i uczczeniem Relikwii bł. Edmunda.

W programie: Eucharystia o godz. 17.00, adoracja, uczczenie Relikwii bł. Edmunda, modlitwa uwielbienia, oraz dla chętnych modlitwa wstawiennicza.

Z okazji 100-lecia Prowincji przez cały rok w kaplicy Sióstr można zyskać odpust zupełny. Siostry zachęcają do modlitwy w ich kaplicy i korzystania z łask odpustu.

7.RÓŻNE

• Zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który jest czynny w każdą niedzielę od godziny 9.00 do 13

• Dnia 27 listopada o godz. 19:30 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

• Nabożeństwa franciszkańskie we wtorek ku czci św. Antoniego i w czwartek ku czci św. Franciszka będą odprawiane po Mszy Św. wieczornej.

• Wspólnota Legionu Maryi zaprasza wszystkich chętnych na spotkania w sobotę o godz. 11.00 do Domu Parafialnego.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.