Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 12.12-19.12.2021 r.

1. Bardzo dziękujemy za każdą modlitwę o powrót do zdrowia dla O. Proboszcza Witosława i cały czas o nią prosimy.

2. Ks. Marcelemu z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy po Mszy św. zechcą wesprzeć dzieła prowadzone przez stowarzyszenie.

3. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe.

4. W poniedziałek zapraszamy na trzecie roraty dla dorosłych o godz. 21.00. Roraty dla dzieci od poniedziałku do środy o 18.30, a od czwartku do soboty rano o 6.30.

5. W poniedziałek 13 grudnia przypada Dzień Fatimski – jego program jest dostępny w gablotkach parafialnych oraz na stronie internetowej parafii.

6. Przedświąteczne odwiedziny naszych chorych parafian odbędą się w tym tygodniu w środę, czwartek i w piątek – początek o godz. 8.oo. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

7. W czwartek 16 grudnia o godz. 12.00 Msza św. w intencjach polecanych za wstawiennictwem św. Jana Pawła, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

8. W najbliższy III piątek miesiąca Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w kaplicy adoracji.

9. Przypominamy, że ze względu na budowę żłóbka Msza Święta o godz. 12:00 oraz wszystkie pogrzeby są odprawiane w krypcie bazyliki.

10. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Tak! Pomagam” i zasilili parafialny bank żywności. Uzbieraliśmy ponad półtorej tony żywności, która w całości trafi do potrzebujących. Wolontariuszom dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

11. Informujemy Seniorów, którzy zapisali się na spotkanie świąteczne 16 grudnia, że ze względu na rosnące zagrożenie epidemiologiczne, spotkanie zostało odwołane i odbędzie się w innym terminie, o którym poinformujemy.

12. Przypominamy o możliwości zapisania się na kolędę. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy przyjmujemy do 26 grudnia. Formularze znajdują się z tyłu bazyliki i przy furcie. Należy je złożyć na furcie lub do skarbony w kościele. Można też zapisywać się telefonicznie. Jednocześnie informujemy, że we wszystkie piątki stycznia o godz. 18.30 będą odprawiane tzw. Msze św. kolędowe, na które szczególnie zapraszamy parafian, którzy nie skorzystają z odwiedzin kapłana w domu.

13. Świece Caritas na wigilijne stoły oraz opłatki są do nabycia przy furcie klasztornej.

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!