Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.08.2023 r. – 20.08.2023 r.

1.  DZIEŃ FATIMSKI

Z racji na przypadający w niedzielę 13 sierpnia Dzień Fatimski zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 16.00 oraz na Mszę św. o godz. 16.30 w intencji chorych i cierpiących. W tym dniu nie będzie procesji maryjnej z figurą na placu klasztornym.

2. MSZA JUBILEUSZOWA Z OKAZJI ŚWIĘTA PATRONALNEGO PROWINCJI

W poniedziałek o godz. 16.00 zapraszamy na Uroczystą Mszę Jubileuszową z okazji Święta Patronalnego Prowincji.

3. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

We wtorek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, patronki naszej Bazyliki i Parafii oraz Prowincji Zakonnej. O godz. 15.00 zapraszamy na Dróżki Różańcowe, część chwalebną. Początek przy stacji Trzech Krzyży, a zakończenie Nieszporami maryjnymi w bazylice o godz. 16.00. Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana jest również Świętem Matki Bożej Zielnej. Prosimy o przyniesienie ziół i kwiatów, które święcić będziemy podczas każdej Mszy św. Jest to również dzień dziękczynienia za żniwa. W tym dniu furta klasztorna będzie nieczynna.

4. ŚLUBY WIECZYSTE NASZEJ PARAFIANKI

Dnia 19 sierpnia br. nasza parafianka s. Jonasza Herman złoży Bogu wieczyste śluby zakonne w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Uroczystość będzie miała miejsce w Orliku (woj. pomorskie). Pamiętajmy o niej w modlitwie.

5. ZBIÓRKA PRZYBORÓW SZKOLNYCH

Chcąc wspomóc mniej zamożne rodziny naszej parafii zwracamy się z prośbą o zakup przyborów szkolnych: zeszytów, kredek, piórników, farb i tym podobnych, które nasz zespół charytatywny rozdysponuje między potrzebujących. Przybory można zostawiać w tygodniu na furcie klasztornej.

6. PIELGRZYMKA KOBIET DO PIEKAR ŚL.

Na furcie klasztornej przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, która odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia br. Koszt przejazdu autokarem: 20 zł. Wyjazd z placu przy bazylice o godz. 7.00.

7. RÓŻNE

• W poniedziałek i wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

• W środę z racji na 16-ty dzień miesiąca o godz. 12.00 Msza św. w int. polecanych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Ze względu na czas wakacyjny nie będzie jednak Apelu Jasnogórskiego.

•W czwartek 17 sierpnia swoje imieniny obchodzą br. Miron, br. Hiacynt i br. Roch. Msza Św. w ich intencji o godz. 7:30.

•Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19:30
w Domu Parafialnym.

Przypominamy, że w okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna:

  • w poniedziałek, środę i piątek – od 16:00 do 18:00,
  • we wtorek i czwartek – od 10:00 do 12:00.

• Duszpasterstwo służby zdrowia zaprasza do wspólnego pielgrzymowania:

-szlakiem O. Maksymiliana M. Kolbego, św. Faustyny oraz w miejsce relikwii lekarza św. Józefa Moscatiego – w Dobrzyniu nad Wisłą, w dniach 22-24.09.2023,

-do Rzymu, w dniach od 26-30 października 2023. Szczegółowe informacje wraz programem, na stronie duszpasterstwa służby zdrowia (dsz.katowice.pl) oraz pod numerem telefonu ks. Marcina Niesporka (diecezjalnego duszpasterza służby zdrowia, tel. 695665117).

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.