Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.01.2024r. – 21.01.2024r.

1. ADORACJE PRZEZ ŻŁÓBKIEM

Trwają adoracje przy żłóbku Pana – przypominamy, że szczegółowy plan adoracji można znaleźć na plakatach i stronie internetowej parafii.

  • W niedzielę 14 stycznia o godz. 14.00 Adoracja Dzieci wraz z rodzicami; o godz. 16.30 Adoracja mężczyzn i młodzieńców; o godz. 20.00 Adoracja środowiska akademickiego.
  • We wtorek 16 stycznia o godz. 16:00 zapraszamy ubogich i potrzebujących.
  • W sobotę 20 stycznia o godz. 10.00 Adoracja Apostolstwa Dobrej Śmierci; o godz. 15.00 Adoracja chórów i orkiestr śląskich.
  • W niedzielę 21 stycznia o godz. 14.00 Adoracja Apostolstwa Chorych.

2. APEL JASNOGÓRSKI Z ŚW. JANEM PAWŁEM II

We wtorek, z racji na szesnasty dzień miesiąca, o godz. 12.00 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II.

3. JUBILEUSZ GRECCIO – ODPUST ZUPEŁNY

Z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka w naszej bazylice można uzyskać odpust zupełny pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., wyznanie wiary, modlitwa na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.

4. KOLĘDA – ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

Dziękujemy za zaproszenie na kolędę i uprzejmie prosimy, aby rodziny, które nas zaprosiły, zapoznały się z jej planem, który można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz w gablotkach. Kolędę rozpoczęliśmy 2 stycznia. Kolęda dodatkowa na którą można się zapisywać telefonicznie dzwoniąc na furtę odbędzie się 27 i 28 stycznia początek o godz. 14.00.

5. SPOTKANIE ZE ŚW. CHARBELEM – SIOSTRY SŁUŻEBNICZKI

Siostry Służebniczki zapraszają na spotkanie ze św. Charbelem, które odbędzie się 20 stycznia o godz. 15.00 w dolnej kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. W planie: Eucharystia, wprowadzenie oraz uczczenie relikwii św. Charbela, a także świadectwo, które wygłosi Basia Turek. Na spotkanie można przynieść swoje intencje, w których będzie sprawowana Eucharystia. Po spotkaniu w kaplicy siostry zapraszają do wspólnego świętowania przy stole.

Z okazji 100-lecia Prowincji przez cały rok w Kaplicy Sióstr można zyskać odpust zupełny. Siostry zachęcają do modlitwy w ich kaplicy i korzystania z łask odpustu.

6. RÓŻNE

• W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez Papieża Franciszka.

• Kancelaria parafialna od stycznia będzie czynna: poniedziałek, środa i piątek 16.00-18.00 oraz wtorek i czwartek 10.00-12.00

• Zapraszamy do zwiedzania stajenki w Bazylice oraz ruchomego żłóbka i żywej szopki w ogrodzie klasztornym.

• Na furcie klasztornej można składać resztki świec, które zostaną przekazane dla żołnierzy na Ukrainę.

• W dniach od 6 do 13 maja 2024 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Pielgrzymka została potwierdzona, zostały jeszcze wolne miejsca, zachęcamy do szybkiej decyzji. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii.

• Parafia św. Antoniego z Padwy w Starych Panewnikach organizuje pielgrzymkę do Czech, Węgier, Medjugorie, Chorwacji i Włoch w dniach od 28.06. do 8.07.2024. Szczegóły na stronie internetowej parafii.