Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.05.2023 r. – 21.05.2023 r.

1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Zapraszamy w niedzielę na nabożeństwo majowe o godz. 16:00 w bazylice.

Przez cały maj nabożeństwo majowe o godz. 18:00 oraz Msza Święta wieczorna, o ile pogoda pozwoli, od poniedziałku do piątku będą odprawiane przy grocie, o czym będzie informować tablica umieszczona przed bazyliką.

W tym tygodniu z racji na Dni Krzyżowe od poniedziałku do środy nabożeństwa majowego nie będzie.

2. DNI KRZYŻOWE – MODLITWA O URODZAJE

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, czyli tzw. Dni Krzyżowe. O 17:30 od krzyża misyjnego wyruszy procesja błagalna na Kalwarię. W ramach procesji zostanie odśpiewana Litania Loretańska. W tych dniach osobnego nabożeństwa majowego nie będzie. Procesja – nabożeństwo zakończy się Mszą św. w bazylice o 18.30. Zachęcamy rolników, działkowiczów i właścicieli ogrodów oraz pszczelarzy i leśników do wspólnej modlitwy o urodzaje.

3. APEL Z JANEM PAWŁEM II

We wtorek 16 maja o godz. 12.00 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II.

4. BIAŁY TYDZIEŃ

Od poniedziałku do piątku swój Biały Tydzień będą przeżywać dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Msze Św. o godz. 17.00 w bazylice.

5. ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ I WCZESNEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszach Św. o godz. 9:30 i 11:00 będziemy przeżywali rocznicę Pierwszej i Wczesnej Komunii Świętej.

6. NOWENNA PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO

Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. odprawiamy od piątku w ramach nabożeństwa wieczornego.

7. MODLITWA W DUCHU WSPÓLNOTY Z TAIZE

W przyszłą sobotę 20 maja o godz. 19.30 zapraszamy do krypty bazyliki na Modlitwę w duchu wspólnoty z Taize.

8. MSZA ŚW. KOŃCZĄCA JUBILEUSZ CHÓRU ŚW. GRZEGORZA

Mszą świętą, 28 maja, o godzinie 11:00 Chór św. Grzegorza, zakończy swój rok jubileuszowy 80 – lecia istnienia w naszej parafii. Podczas Eucharystii modlić będziemy się częściami stałymi „Mszy G – dur” wykonania Franza Schuberta. Informujemy, że z tego powodu Msza święta będzie trwała nieco dłużej niż zwykle oraz będzie sprawowana w języku łacińskim.

9. PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO PIEKAR ŚLĄSKICH

Na furcie w tygodniu przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę autokarową mężczyzn do Piekar Śląskich. Wyjazd z placu przy bazylice w niedzielę 28 maja o godz. 7.00. Powrót po nabożeństwie majowym około godz. 17.00.

Pielgrzymka piesza mężczyzn do Piekar Śląskich wyruszy o godz. 4.00 sprzed Bazyliki. Powrót indywidualnie.

10. POŚWIĘCENIE NOWEGO KOŚCIOŁA W STARYCH PANEWNIKACH

Franciszkanie wraz z Parafianami ze Starych Panewnik zapraszają na uroczystość poświęcenia nowego kościoła pw. św. Antoniego z Padwy w niedzielę, 4 czerwca o godz. 11.00. Aktu poświęcenia dokona Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc.

11. RÓŻNE

• Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek 22 maja. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30.

• Na korytarzu przy furcie w dalszym ciągu można zostawiać resztki świec, które zostaną przetopione w celu zrobienia świec okopowych dla ukraińskich żołnierzy.

• Dnia 14 marca 2023r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023r. do 2 lutego 2024r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.