OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.08-21.08.2022 R.

Obchody liturgiczne w tym tygodniu:

• w poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, patronki naszej Bazyliki i Parafii oraz Prowincji Zakonnej.
  • w środę – Uroczystość św. Jacka, prezbitera, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej,
  • w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

1. W poniedziałek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP, patronki naszej Bazyliki i Parafii oraz Prowincji Zakonnej.
    O godz. 15:00 zapraszamy na Dróżki Różańcowe, część chwalebną. Początek przy stacji Trzech Krzyży,
    a zakończenie NIESZPORAMI MARYJNYMI w bazylice o godz. 16.00.
    Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana jest również Świętem Matki Bożej Zielnej.

Prosimy o przyniesienie ziół i kwiatów, które święcić będziemy podczas każdej Mszy św.
    Jest to również dzień dziękczynienia za żniwa. Furta i kancelaria parafialna w tym dniu są nieczynne.
  2. We wtorek z racji na 16-ty dzień miesiąca o godz. 12.00. Msza św. w int. polecanych
    za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
    Ze względu na czas wakacyjny nie będzie jednak Apelu Jasnogórskiego.
  3. Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.
  4. Na furcie w tygodniu do czwartku włącznie przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę kobiet i DZIEWCZĄT do Piekar Śląskich.
    Wyjazd z placu przy bazylice w przyszłą niedzielę o godz. 7.00.
    Powitanie pątniczek około godz. 17.00 przy Grocie.
  5. Przypominamy, że Kancelaria Parafialna czynna jest wg porządku wakacyjnego:
    w poniedziałek, środę i piątek od 16:00 do 18:00

i we wtorek i czwartek od 10:00 do 12:00.

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!