Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 14.11-21.11.2021 r.

1. Dziękujemy o. Radosławowi za homilię oraz Pani Agacie za przekazane informacje i jej posługę na rzecz ubogich i potrzebujących w naszej parafii.

2. Z okazji dzisiejszego V Światowego Dnia Ubogich oraz Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym prosimy o wzięcie udziału w naszym projekcie „Dobro czyń całe życie”. Szczegóły inicjatywy są dostępne na ulotkach, które można wziąć z tyłu bazyliki lub znaleźć na FB i stronie internetowej parafii. Po Mszy Świętej proponujemy „jabłkową cegiełkę” wspierającą dzieci, ubogich i potrzebujących z naszej parafii oraz funkcjonowanie Domu Parafialnego.

3. Także dzisiaj obchodzimy Dzień Muzyki Sakralnej – dziękujemy grupom muzycznym naszej parafii oraz wszystkim organistom za ich posługę w naszej bazylice. O godz. 17:30 zapraszamy na koncert muzyki sakralnej – wystąpią Paulina Kończal (obój), Łukasz Kurpas (organy), o. Ksawery Majewski OFM (słowo).

4. We wtorek 16 listopada o godz. 21:00 zapraszamy na Apel Jasnogórski z Janem Pawłem II.

5. W trzeci piątek miesiąca, 19 listopada, o godz. 15:00 Franciszkański Zakon Świeckich poprowadzi Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kaplicy adoracji – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W sobotę 20 listopada o godz. 10:00 w katowickiej archikatedrze będzie miała miejsce beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jana Machy, prezbitera naszej diecezji. Uroczystej Mszy Świętej będzie przewodniczył delegat papieża Franciszka kardynał Marcello Semeraro. Na FB i stronie internetowej parafii można znaleźć słowo pasterskie arcybiskupa katowickiego oraz informacje dotyczące udziału wiernych w tej uroczystości.

7. Także w najbliższą sobotę, o godz. 18:30, zapraszamy na Mszę Świętą, która rozpocznie XXIV Panewnicki Wieczór Uwielbienia – jego program jest dostępny w gablotkach parafialnych oraz na FB i stronie internetowej parafii.

8. Przyszła niedziela, to już ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – homilię wygłosi o. Maciej Kucz OFM.

9. W przyszłym tygodniu 22 listopada o godz. 19:30 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej naszej parafii.

10. Dziękujemy serdecznie za wzięcie udziału w projekcie „Daję słowo” – zebraliśmy dwanaście Pism Świętych – zbiórka trwa nadal, stąd, jeśli masz więcej niż jedną katolicką Biblię i chciałbyś się nią podzielić, to prosimy przynieś ją na furtę klasztorną, a my znajdziemy dla niej adresata.

Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę w naszej bazylice i życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!