Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 15.05-22.05.2022 r.

  1. Informujemy, że zakończona w minionym tygodniu Kapituła Naszej Prowincji powołała administratora naszej parafii o. Witosława Sztyka na Ministra Prowincjalnego. O. Witosławowi życzymy wszelkich potrzebnych darów Ducha Świętego na nowym urzędzie. Do czasu powołania nowego proboszcza sprawy parafialne prosimy kierować do o. Radomira.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 16:00 w bazylice.
  3. Oaza młodzieżowa zaprasza dziś na kiermasz własnych wypieków. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie rekolekcji oazowych. Kiermasz rozpocznie się o godz. 8:00 w korytarzu przy furcie i potrwa do wyczerpania zapasów.
  4. Także dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na „Koncert dla Ukrainy” w wykonaniu „Flaubinette Trio”, połączony ze zbiórką charytatywną. Szczegóły na plakatach.
  5. W poniedziałek, 16. maja o godz. 12.00 Msza św. w intencjach za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II.
  6. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek o godz. 17.00.
  7. Furta Klasztorna przyjmujemy zapisy na autokar dla udających się na pielgrzymkę mężczyzn do Piekar Śląskich, w niedzielę 29. maja.
  8. W związku z zaplanowanymi na niedzielę 12 czerwca wyborami do Parafialnej Rady Duszpasterskiej, prosimy parafian o zgłaszanie kandydatów do Rady od dzisiaj do 4 czerwca. Kandydatem do Rady Duszpasterskiej może być pełnoletni parafianin, który przyjął sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczy w życiu wspólnoty parafialnej i jest znany z nienagannej postawy moralnej. Kandydata może zgłosić każdy parafianin oraz wspólnota parafialna. Zgłoszenia należy dokonać w formie pisemnej, używając formularza, który można otrzymać na furcie klasztornej. Tam też należy oddawać wypełnione formularze. Szczegółowe informacje o wyborach do Rady dostępne są w gablotkach i na stronie internetowej parafii.

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!