Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15.10.2023 r. – 22.10.2023 r.

1. SPOTKANIE MIĘDZYRELIGIJNE I RÓŻANIEC W O POKÓJ

Dziś zapraszamy na spotkanie międzyreligijne: „ASYŻ O POKÓJ” o godz. 15.30, a następnie na Różaniec w intencji pokoju.

2. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45, w niedziele o godz. 15.45.

3. DZIEŃ PAPIESKI

Z okazji XXIII Dnia papieskiego dziś przed kościołem można złożyć ofiarę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” które wspiera zdolną, a ubogą młodzież w naszym kraju.

4. KAWA I CIASTO W STARYM REFEKTARZU

Od niedzieli 15 października zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który będzie czynny w każdą niedzielę od godziny 9.00 do 13.00.

5. WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH

Wypominki za zmarłych oraz ofiary z nimi związane można składać w tygodniu na furcie klasztornej.

6. APEL JASNOGÓRSKI Z ŚW. JANEM PAWŁEM II

W poniedziałek 16 października o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II.

7. SPOTKANIE DLA SAMOTNYCH SENIORÓW

Zespół charytatywny zaprasza na spotkanie przy kawie i cieście samotnych seniorów naszej parafii we wtorek o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.

8. SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w środę 18 października o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.

9. DOROSŁA LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Pragniemy w naszej parafii poszerzyć wspólnotę służących przy ołtarzu Chrystusa. Bycie ministrantem nie jest tylko dla najmłodszych. Zaproszenie kierujemy dla byłych ministrantów, a dzisiaj już ojców, osób wolnych, a może i dziadków, z naszej parafii oraz dla tych mężczyzn, którzy sympatyzują z naszą bazyliką. Spotkanie organizacyjne: 20 października o 20:00 w Domu Parafialnym. Obecność na spotkaniu organizacyjnym nie wiąże się z włączeniem w grupę. Zapraszamy i odwagi! 

10. WIECZÓR FILMOWY

Zapraszamy na Wieczór Filmowy we wtorek 24 października o godz. 16.30 do Domu Parafialnego. Na film pt. Ulmowie – błogosławiona rodzina.

11. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH

Na nowy cykl katechez dla dorosłych: KOŚCIÓŁ – zrozumieć, aby pokochać zapraszamy w każdy ostatni wtorek miesiąca do krypty po Mszy Św. wieczornej (ok. godziny 19.15). Najbliższa katecheza odbędzie się 31 października.

12. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 31 października. Początek o godz. 16:00 w bazylice. Rozpoczniemy wspólną modlitwą ku czci świętych, a następnie przejdziemy do domu parafialnego na zabawę. Zachęcamy do przebrania się za postać dowolnego świętego. Zapisy przez formularz dostępny na stronie parafialnej.

13. PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

W dniach od 6 do 13 maja 2024 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii.

14.RÓŻNE

• Dzieci z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą w niedziele o godz. 9:30.

• W nowym roku akademickim działające przy naszym klasztorze Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie – FODA zaprasza studentów do udziału w spotkaniach pozwalających pogłębić wiarę i poznać ciekawych przyjaciół.

• Serdecznie zapraszamy dzieci od 7 roku życia, uczniów szkoły podstawowej, do Świetlicy Parafialnej św. Franciszka. Świetlica będzie czynna od 2 października, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 14 do 18 – w budynku Domu Parafialnego, przy ul. Związkowej 20. Zapewniamy wspólne odrabianie lekcji, kreatywne i wesołe spędzanie czasu, zabawy grupowe, ruchowe i integracyjne, a wszystko to w radosnym duchu franciszkańskim.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.