Ogłoszenia parafialne 16.01-22.01.2022 r.

1. Dziękujemy o. Dydakowi za wygłoszoną homilię.

2. W poniedziałek 17 stycznia Kościół Katolicki w ramach dialogu międzyreligijnego obchodzi Dzień Judaizmu.

3. We wtorek 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. W środę 19 stycznia o godz. 19:15, po przerwie świątecznej, odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej parafii.

5. W piątek 21 stycznia, z okazji Dnia Babci, zapraszamy do modlitwy za wszystkie babcie. Dzień później pamiętajmy o naszych dziadkach.

6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez Papieża Franciszka w 2019 roku. W tym dniu homilię wygłosi o. Olgierd Paszkiewicz OFM.

7. Trwają adoracje przy żłóbku Pana.

1. Dzisiaj o godz. 15:00 zapraszamy wszystkich mężczyzn, natomiast o godz. 20:00 środowisko akademickie. Ze względu na tę adorację nie będzie Apelu Jasnogórskiego, który ma miejsce 16-go dnia każdego miesiąca.
  2. We wtorek 18 stycznia o godz. 16:00 zapraszamy ubogich i potrzebujących.
  3. W piątek 21 stycznia o godz. 18:30 zgromadzą się na Mszy Świętej leśnicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.
  4. W sobotę 22 stycznia o godz. 15:00 swoją adorację będą miały chóry i orkiestry śląskie.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 odbędzie się centralne nabożeństwo ekumeniczne.
  6. Szczegółowy plan wymienionych adoracji jest dostępny na stronie internetowej parafii.

8. Zakończyliśmy tydzień odwiedzin duszpasterskich. Rodziny, które nie zdecydowały się na kolędę, zapraszamy w jeden z dwóch piątków stycznia na Mszę Świętą o godz. 18:30. Kolekta, która zostanie zebrana podczas Mszy Świętej zostanie przeznaczona na utrzymanie naszej bazyliki i klasztoru.

Wszystkim obecnym dziękujemy za wspólną modlitwę i po franciszkańsku życzymy Pokoju i Dobra!