Ogłoszenia parafialne 17.04-24.04.2022 r.

1. Dziękujemy o. Archaniołowi za wygłoszoną homilię.
  2. Zapraszamy na Nieszpory kończące Triduum Paschalne, wyjątkowo o godz. 15:30.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą celebrowane według porządku niedzielnego; Nieszpory jak zwykle o godz. 16:00.
  4. Imieniny br. Konrada Zastawnego, infirmera naszej Prowincji, będziemy obchodzili w czwartek 21 kwietnia. Msza Święta w jego intencji będzie celebrowana o godz. 18:30.
  5. W piątek oktawy wielkanocnej 22 kwietnia nie obowiązuje post piątkowy.
  6. Zbiórka na ekrany zamontowane w bazylice odbędzie się w przyszłą niedzielę 24 kwietnia po każdej Mszy Świętej przed bazyliką.
  7. Zapraszamy na koncert pt. „Dzień Dobra”, który odbędzie w przyszłą niedzielę na placu przed Spodkiem od godz. 12:00 do 18:00. Ideą wydarzenia jest promowanie dobra i postaw związanych z gotowością do niesienia pomocy. Organizatorem koncertu jest Caritas Archidiecezji Katowickiej.
  8. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Triduum Paschalnego w naszej bazylice. Podziękowanie kierujemy do wszystkich braci naszej parafii, klasztoru i seminarium za ich posługę sakramentalną, za przygotowanie i celebrację liturgii, za podzielenie się talentami artystycznymi, za zadbanie o sprawy porządkowe, organizacyjne i techniczne. Z taką samą wdzięcznością dziękujemy ministrantom, grupom i wspólnotom naszej parafialni oraz indywidualnym wiernym za współtworzenie liturgii, szczególnie poprzez prowadzenie pięknego śpiewu, posługę słowa Bożego oraz pomoc w kwestiach porządkowych i technicznych. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę.
  9. Informacja praktyczna – dzisiaj i w Poniedziałek Wielkanocny pozostanie otwarta brama na kalwarii od ulicy Franciszkańskiej. Po Mszy Świętej prosimy o skorzystanie także z tego wyjazdu.

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, dokonało się nasze odkupienie, pękły więzy śmierci, a na nasze życie doczesne padł blask życia wiecznego.

Życzymy błogosławionych Świąt Wielkanocnych!