Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.07-24.07.2022 R.

  1. Na NIESZPORY NIEDZIELNE zapraszamy dziś o godz. 16.00.
  2. We wtorek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA NASZEJ BAZYLIKI. 114 lat temu ,19 lipca 1908 r. nowy kościół franciszkanów w Panewnikach został konsekrowany przez kardynała Jerzego Koppa.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić II Światowy Dzień Dziadków i Osób starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Zachęcamy, by w tym dniu szczególnie pamiętać o naszych seniorach przez modlitwę, odwiedziny i rozmowę. Szczególną formą pomocy może być zaproponowanie przywiezienia na niedzielną Eucharystię.
  4. Za tydzień w poniedziałek 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. W związku z tym w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 poświęcimy pojazdy mechaniczne i udzielimy błogosławieństwa kierowcom.
  5. FZŚ organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 23 lipca b.r. Do włączenia się w tę pielgrzymkę zapraszamy również chętne osoby, szczególnie członków FZŚ oraz wspólnoty Żywego Różańca.
  6. Parafia Św. Antoniego w Starych Panewnikach organizuje autokarową pielgrzymkę  do Portugalii, Francji i Hiszpanii w dn. od 3 do 16 września b.r. m.in. do Fatimy, Lourdes, Lizbony, La Salette, Ars i innych sanktuariów. Szczegóły na stronie internetowej parafii w Starych Panewnikach oraz na plakatach.

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!