Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.09.2023 r. – 24.09.2023 r.

1. ZAPISY DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

Młodzież klas ósmych i starszą, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, może się zapisywać przez formularz dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

2. NIEDZIELA POWOŁANIOWA

Za tydzień 24 września będziemy przeżywać w naszej wspólnocie niedzielę powołaniową modląc się o dar nowych powołań oraz dziękując Panu Bogu za dar powołań franciszkańskich do naszej Prowincji zakonnej.

W niedziele po każdej Mszy św. będzie można zaopatrzyć się w ciasto upieczone własnoręcznie przez naszych braci. Zapraszamy również do udziału w wydarzeniach towarzyszących, które przygotowali bracia z seminarium. Szczegóły znajdują się na plakatach. W ten dzień zbierzemy przed kościołem ofiary na utrzymanie i kształcenie naszych braci w formacji.

3. ZAPISY DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW.

Zapisy dzieci do Wczesnej Komunii Świętej odbędą się 18 września br., w godzinach od 18.00 do 19.00 w Domu Parafialnym na II piętrze.

4. SPOTKANIA DLA RODZICÓW DZIECI   I KOMUNIJNYCH

Rodziców dzieci klas trzecich zapraszamy na pierwsze spotkanie rozpoczynające przygotowanie do I Komunii św. we wtorek 19 września do Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym (w spotkaniu nie biorą udziału dzieci).

    • o godz. 18.00 rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 34, nr 64 i Elementarza.
    • o godz. 19.00 rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 67.

5. ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM

We wtorek Odnowa w Duchu Św. Eucharystia oraz Adoracją o godz. 19:30 w krypcie bazyliki rozpoczyna kolejny rok formacyjny. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną dołączyć do naszej Wspólnoty.

6. PIELGRZYMKA DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ I WADOWIC

Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniu 23 września br. Zapisy w biurze Radia Maryja lub na furcie klasztornej.

7. SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się 25 września. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30.

8. WIECZÓR FILMOWY

Zapraszamy na Wieczór Filmowy we wtorek 26 września o godz. 16.15 do Domu Parafialnego. Na film pt. Czy naprawdę wierzysz?

9. DZIEŃ OTWARTY W ŚWIETLICY ŚW. FRANCISZKA

Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do naszej świetlicy św. Franciszka w Domu Parafialnym. Spotkanie otwarte odbędzie się 30 września br. w godz. od 11.00 do 13.00.

10. RÓŻNE

• Zapraszamy dzisiaj na nieszpory o godz. 16.00.

• Dzieci z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą w niedziele o godz. 9:30.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.

• Fundacja Arka Noego realizuje projekt Debiuty w Partycypacji – polegający na organizowaniu spotkań i rozmów z mieszkańcami Katowic nt. oczekiwanych i możliwych zmian w naszym Mieście. Na spotkanie fundacja zaprasza do kawiarenki w domu parafialnym 22 września o godz. 18.00.

• Dyrekcja Niepublicznego Przedszkola Skrable, mieszczącego się przy ul. Szafirowej 5 w Katowicach informuje, że można jeszcze zapisać dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Przedszkole znajduje się w spokojnym i bezpiecznym miejscu. Oferta zajęć dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań dzieci, a małe i kameralne grupy umożliwiają indywidualne podejście do każdego dziecka. Przedszkole zapewnia także pomoc psychologiczo-pedagogiczną zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Więcej informacji na stronie www.przedszkoleskrable.pl a także u dyrekcji przedszkola.