Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 17.10-24.10.2021 r.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na potrzeby naszej bazyliki klasztoru i parafii, szczególnie na ogrzewanie.

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45.

Zapraszamy na Rekolekcje Akademickie na dobry początek które rozpoczynają się dziś Mszą św. o godz. 20.00. Rekolekcje potrwają do wtorku, a poprowadzi je O. Archanioł Borek.

W poniedziałek ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA, EWANGELISTY, patrona służby zdrowia. Msza św. w intencji LEKARZY i SŁUŻBY ZDROWIA zostanie odprawiona w bazylice o godz. 18.30.

Pozostałe obchody liturgiczne w tym tygodniu:

  • – We wtorek Wspomnienie św. Piotra z Alkantary, prezbitera;
  • – w środę Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
  • – w czwartek Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa;
  • – w piątek Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża;
  • – W sobotę Wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera.

Msza św. w int. O. Kapistrana z okazji imienin zakonnych w sobotę o godz. 6.45.

Nasza wspólnota klasztorna w Panewnikach będzie w tym tygodniu przeżywała wizytację generalną przed zbliżającą się kapitułą prowincjalną. Msza św. na zakończenie wizytacji zostanie odprawiana w przyszłą niedzielę o godz. 11.00

W najbliższą środę zapraszamy na spotkanie formacyjne pierwszą grupę kandydatów do bierzmowania na godz. 19:15 do auli św. Franciszka.

Wspólnota Nowej Ewangelizacji Zacheusz w ramach swojej formacji podejmuje czas postu. W ramach tej inicjatywy włączy się w Msze św. w najbliższe trzy soboty o 18.30 i poprowadzi uwielbienie po Komunii św.

W przyszłą niedzielę w bazylice przeżywać będziemy NIEDZIELĘ MISYJNĄ,. Po każdej mszy św. będzie można złożyć przed bazyliką ofiarę na misje prowadzone przez braci z naszej prowincji.

Zachęcamy do podjęcia nocnych godzin adoracji Najświętszego Sakramentu z wtorku na środę od 1.00 do 2.00 oraz ze środy na czwartek od 2.00 do 3.00 po północy. Zdecydowane osoby prosimy o wypełnienie deklaracji dostępnej w kaplicy adoracji i złożenie jej na furcie.

Z tyłu bazyliki oraz na furcie jest do nabycia bieżący numer Gościa Niedzielnego.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!