Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.06.2023 r. – 25.06.2023 r.

1. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO PRYMICYJNE

Dziękujemy braciom br. Olafowi i br. Szczepanowi za głoszone dziś homilie. Po Mszy Św. bracia neoprezbiterzy będą udzielać błogosławieństwa prymicyjnego.

2. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy dziś o godz. 16.00, a w tygodniu o godz. 18.00.

3. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Zapraszamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji. Zachęcamy do podjęcia jednej zadeklarowanej godziny adoracji dogodnej dla siebie. Aktualnie poszukujemy osoby, która podjęłaby się adoracji od godz. 22:00 do 23:00 w każdą sobotę. Deklaracje znajdują się w kaplicy adoracji i na stronie parafialnej.

4. WSZESNA KOMUNIA ŚWIĘTA – ZAPISY

Zapisy dzieci do Wczesnej Komunii Świętej odbędą się 18 września br., w godzinach od 18.00 do 19.00 w Domu Parafialnym na II piętrze.

5. RÓŻNE

• Dzisiaj zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który będzie czynny dla Was od godziny 11.00 do 16.00.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.