Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.12.-25.12.2022 R.

1. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe.

2. W czasie Adwentu zapraszamy na roraty: dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:30, dorosłych w każdy poniedziałek o godz. 21:00.

3. W środę 21 grudnia o godz. 19:15 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z rodzicami na Mszę Św. do Bazyliki na zakończenie pierwszego etapu formacji.
4. Spowiedź przed świętami w krypcie Bazyliki:
– w środę i w czwartek: od godz. 6.00 do 12.30 i od 15.00 do 20.00,
– w piątek: od godz. 6.00 do 21.00,
– w sobotę: od godz. 6.00 do 15.00.
Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni moment. Od środy do soboty nie spowiadamy w bazylice. Osoby niepełnosprawne prosimy zgłaszać na furcie klasztornej – będzie wyznaczony kapłan, który do takich osób podejdzie i je wyspowiada.

5. Naszych chorych parafian odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

6. Kancelaria parafialna w piątek będzie nieczynna.

7. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. w tym dniu o godz. 12.00. Pasterkę w nocy będziemy odprawiać dwukrotnie, o 21.00 i o 24.00. O godz. 21.00 szczególnie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Przed pasterką o północy około godz. 23.30 w Bazylice wystąpi chór bazylikowy z programem kolędowym.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa nieprzerwanie, również w wigilię i święta Bożego Narodzenia. Jednocześnie zachęcamy do podjęcia stałych godzin adoracji.

9. Opłatki wigilijne oraz świece „Caritas” są dostępne na furcie klasztornej. Furta będzie otwarta także w niedziele: 11 i 18 grudnia.

10. Przypominamy o możliwości zapisania się na kolędę. Zapisy przyjmujemy do 20 grudnia. Na kolędę można się zapisać poprzez wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego, a także osobiście wrzucając kartę z danymi do skarbony z tyłu bazyliki, albo zostawiając ją na furcie klasztornej. Można także zapisywać się telefonicznie dzwoniąc na furtę.
Porządek odwiedzin kolędowych zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablotkach 23 grudnia 2022 r. Planowany początek kolędy to 2 stycznia 2023 r. Kolędę w tygodniu rozpoczynać będziemy o godzinie 16:00, w soboty i niedziele natomiast o godzinie 14:00. Prosimy również o poinformowaniu osób z sąsiedztwa, które ze względu na wiek, czy inne niedogodności, mogą nie dowiedzieć się o potrzebie zapisów.

11. W dniach od 26 czerwca do 3 lipca 2023 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Medjugorie. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach w gablotach oraz na stronach mass mediów naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę przy Furcie klasztornej.